Niebawem ruszą prace przy budowie centrum zdrowia psychicznego

Data: 27-02-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Niebawem ruszą prace przy budowie centrum zdrowia psychicznego

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Powiat Pilski tworzy Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Pile, w którym zapewni profesjonalną i kompleksową pomoc. Na to zadanie w pierwszej połowie lutego pozyskał prawie 7 mln zł ze środków unijnych.

Aby jak najszybciej zorganizować tę placówkę już 25 lutego Eligiusz Komarowski, starosta pilski razem z Krzysztofem Sadowskim - etatowym członkiem Zarządu Powiatu w obecności Marka Kamińskiego - członka Zarządu Powiatu podpisali umowę na wykonanie prac budowlanych z firmą Zakład Ogólnobudowlany „MARK” Mariusz Kądziołka z Margonina.

W ciągu trzech miesięcy w budynku przy ul. Rydygiera 23 w Pile zostaną zmodernizowane i dostosowane pomieszczenia na gabinety psychologów, terapeutów, psychiatrów i pacjentów. To właśnie w tym miejscu powstanie główny punkt tej nowej i jakże potrzebnej placówki.

Wykonawca wyremontuje także pomieszczenia w budynku przy alei Wojska Polskiego 49b, gdzie urządzimy punkt pierwszego kontaktu z psychologami i terapeutami. W ramach tworzonego Centrum zapewnimy młodym ludziom terapie, telefon zaufania, pobyty na tzw. dziennym oddziale psychiatrii, wsparcie terapeutyczne czy mobilny zespół psychologów.

- Musimy reagować szybko, aby przeciwdziałać problemom, które niestety coraz częściej występują u najmłodszych mieszkańców powiatu i budzą niepokój ich rodziców – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Zapisz się na newsletter