Bilard Extreme Powiat Pilski – nowy klub sportowy

Data: 21-02-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bilard Extreme Powiat Pilski – nowy klub sportowy Na brak wydarzeń sportowych kibice nie mogą narzekać, podobnie jak na liczbę klubów, którym mogą kibicować. Właśnie powstał kolejny klub, którego zawodnicy będą występować w barwach Powiatu Pilskiego – drugoligowy „Bilard Extreme Powiat Pilski”.

Zawodnicy nowego klubu mogli sprawdzić swoje umiejętności w ubiegłą niedzielę w klubie bilardowym Bilard Extreme przy ul. Warsztatowej w Pile, gdzie pod patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbyły się zawody Bilard Extreme Open Cup Piła.
- Pomysł powstania drużyny jest konsekwencją powstania klubu. Pilscy zawodnicy rozwijają swoje umiejętności, pragną sprawdzić się także z innymi zawodnikami z innych miast. Wiadomo, w Pile to jest nowość, początek. Nie mamy jeszcze doświadczenia w  grach turniejowych, ale właśnie takie spotkania jak dzisiejsze dają możliwość sprawdzenia się na tle doświadczonych rywali z Bydgoszczy, Zielonej Góry, Gorzowa – powiedział Jarosław Bażantowicz, właściciel pilskiego Klubu Bilard Extreme.  

Zawody w odmianie ośmiu bil podzielone zostały na fazę grupową oraz pucharową. Zawodnicy biorący udział w turnieju wysoko ocenili zarówno pozom sportowy, jak i samą organizację zawodów. Pilski klub jest dobrze wyposażony.
- Jeżeli chodzi o poziom stołów – wyśmienity. Jeden z lepszych stołów, na którym dotychczas miałem okazję grywać – chwalił Sylwester Szumer, zawodnik Bilard Extreme Powiat Pilski.   
Bilardowych zmagań gratulował Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, radny Rady Powiatu.