Dzieci z Kościerzyna Wielkiego na lodowisku i w Starostwie

Data: 19-01-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzieci z Kościerzyna Wielkiego na lodowisku i w Starostwie Lodowisko Powiatowe na stadionie przy Okrzei w Pile podczas ferii odwiedzają zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. We wtorek gościła tu ponad 40–osobowa grupa dzieci z Kościerzyna Wielkiego (gm. Wyrzysk), uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Falmierowie.   

Wyjazd na lodowisko zorganizowały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich wraz z przewodniczącą Anetą Kowalską, a pomocy w organizacji udzieliła Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile. Na lodowisku gości powitał Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz wicestarosta Arkadiusz Kubich. Jazda na łyżwach wszystkim przyniosła radość i sprawiła dużo frajdy, mimo że niektórzy stawiali na lodowisku pierwsze kroki.
- Zaliczyłem dzisiaj 26 wywrotek, ale w końcu nauczyłem się jeździć na łyżwach – wyznał 10-letni Maksymilian.
Dzieci mogły również ogrzać się przy ogniskach, nie zabrakło także pieczonych kiełbasek. 

Po dwóch godzinach czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu goście zawitali do Starostwa Powiatowego w Pile, gdzie starosta najpierw przyjął wszystkich w swoim gabinecie, później oprowadził dzieci i młodzież wraz z opiekunami po urządzonym w budynku starostwa studiu nagrań. Tu miały miejsce próby wystąpień przed kamerą, co również sprawiło wiele radości.     

- Dziękujemy Panu Staroście za tak miłe przyjęcie. To była bardzo udana wizyta, wszyscy się bardzo dobrze bawiliśmy – powiedziała Aneta Kowalska, przewodnicząca KGW w Kościerzynie Wielkim.
- Bardzo się cieszę, że ten wyjazd doszedł do skutku i gratuluję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za pomysł i jego realizację. Była to pierwsza wizyta dzieci z Kościerzyna Wielkiego w Starostwie i wierzę, że nie ostatnia – przyznała radna Iwona Schulz.         
- Sądzę, że wycieczkę wszyscy będą mile wspominać. Zachęcam do organizowania podczas ferii podobnych zajęć dla dzieci i młodzieży na Lodowisku Powiatowym - mówi starosta Eligiusz Komarowski

Przypominamy, że lodowisko na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile jest otwarte codziennie od g. 12.00 do 21.00, z przerwą techniczną w godz. 15.00-16.00. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew. Za wypożyczenie jednej pary pobierana jest zwrotna kaucja w wysokości 100 zł (płatne gotówką).