Wizyta wiceministra Klimatu i Ochrony Środowiska w Starostwie

Data: 30-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wizyta wiceministra Klimatu i Ochrony Środowiska w Starostwie Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Arkadiusz Kubich, wicestraosta pilski gościli sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edwarda Siarkę, pełnomocnika rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa.

Minister przebywał z roboczą wizytą w regionie północnej Wielkopolski, odwiedził m.in. Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile.
- Spotkanie było okazją do przedstawienia licznych działań Powiatu Pilskiego w zakresie edukacji ekologicznej, którą realizujemy od 2018 roku oraz inwestycji, które wykonaliśmy, takich jak: uruchomienie Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w I LO w Pile, ścieżek edukacji ekologicznej przy naszych szkołach i budynku Starostwa - mówi starosta Eligiusz Komarowski.  

Rozmawiano również o dobrej współpracy z leśnikami i wspólnych działaniach dla ochrony środowiska podejmowanych z nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Nadleśnictwem Kaczory oraz wspólnych akcjach społecznych z RDLP w Pile, jak choćby niedawna akcja zbiórki krwi przy budynku Starostwa w Pile „Choinka dla życia”. 
Zapisz się na newsletter