Nagroda Starosty Pilskiego w konkursie o stanie wojennym

Data: 20-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nagroda Starosty Pilskiego w  konkursie o stanie wojennym W sali widowiskowej dawnego kina Iskra w Pile wręczono nagrody w konkursie „Śladami stanu wojennego. 40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym”. Nagroda Starosty Pilskiego trafiła do Amelii Pluty, uczennicy Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
Organizatorem konkursu był Region Wielkopolska NSZZ „Solidarność” Oddział Piła oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA, w ramach obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, nad którymi patronat honorowy objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.  

Na konkurs wpłynęło 45 prac, w sumie od 64 uczestników (w tym prace grupowe) w różnych kategoriach: esej, malarstwo, grafika, fotografia i film. Najmłodszy uczestnik  miał 12 lat, najstarszy 20. Prace nadesłano z Poznania, Budzynia, Chodzieży, Trzcianki, Mirosławca, Lubasza, Jastrowia, Łobżenicy, Margonina, Wysokiej i Piły.

Nagrodę Starosty Pilskiego otrzymała Amelia Pluta, która wykonała pracę w formie obrazu. Starosta docenił zarówno przejmujący przekaz i trafne oddanie tematyki konkursu, jak i poziom artystyczny pracy. Nagrodę, bon w wysokości 1000 zł oraz gratulacje przekazał laureatce Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.  
 
Zapisz się na newsletter