Turniej siatkarski dla dzieci w hali przy Pola w Pile

Data: 20-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Turniej siatkarski dla dzieci w hali przy Pola w Pile W Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile, 19 grudnia odbył się Świąteczny Turniej Czwórek „Joker Cup” o Puchar Starosty Pilskiego.
W turnieju wzięło udział 19 drużyn, blisko 100 chłopców w wieku 11 lat ze szkół podstawowych z trzech województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Turniej otworzył Eligiusz Komarowski, starosta Pilski oraz Grzegorz Witkowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile.
- Powiatowa Hala Sportowa przy Pola jest dla wszystkich, dla uczniów naszych szkół, dla dzieci ze szkółek piłkarskich, dla klubów sportowych, dla wszystkich, których pasją jest sport. Życzę Wam powodzenia – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Rywalizacja trwała do godz. 17.00. Odbyło się wiele zaciętych spotkań, a sportowych emocji nie brakowało. Nagrody dla najlepszych drużyn i wyróżnionych zawodników wręczył Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile wraz z dyrektorem LOMS. Turniej zorganizował UKS SMS Joker Piła. Było to pierwsze tego typu wydarzenie z udziałem dzieci tej kategorii wiekowej. Celem turnieju jest popularyzacja siatkówki wśród dzieci, a turnieje będą organizowane cyklicznie.

Klasyfikacja na podium:
1. MKS Mieszko Połczyn-Zdrój
2. NTS Trójka Nakło
3. UKS 9 Leszno

Drużyna gospodarza turnieju UKS SMS JOKER PIŁA zajęła 6 miejsce.