Choinka dla życia - udana akcja zbiórki krwi przy Starostwie

Data: 17-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Choinka dla życia - udana akcja zbiórki krwi przy Starostwie Przed Starostwem Powiatowym w Pile odbyła się akcja oddawania krwi pod hasłem "Choinka dla życia" zorganizowana przez Regionalną Dyrekcje Lasów Państwowych w Pile i Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile.

W czwartek, 16 grudnia, w godz. od 10.00 do 14.00 pod budynkiem Starostwa stacjonował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Lecznictwa w Poznaniu, w którym mieszkańcy oddawali krew. W zmian otrzymywali od leśników choinkę. Chętnych nie brakowało. W ciągu 4 godzin oddano łącznie 25 litrów krwi.

- Dołączyliśmy do tej akcji, bo od lat popularyzujemy ideę krwiodawstwa, uczestnicząc w wielu akcjach organizowanych przez Odział Rejonowy PCK w Pile. Na przykład w 2018 roku latem współorganizowaliśmy zbiórki krwi pod hasłem „Krwiodawstwo nie ma  wakacji”, a w 2017 r. Powiat Pilski dołączył do akcji bicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi w ciągu jednego dnia. Na pewno będziemy jeszcze organizować podobne akcje – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Podczas akcji obecny był także Andrzej Brusiło, dyrektor RDLP w Pile.
- Idea krwiodawstwa nam leśnikom jest bardzo bliska. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji orgaznizowanej przez Lasy Państwowe i Narodowe Centrum Krwi, aby popularyzować tę piękną idę dzielenia się krwią, która jest darem życia. Choinka na pewno dla każdego krwiodawcy będzie miłym prezentem na święta – stwierdził dyrektor RDLP w Pile Andrzej Brusiło.

Wśród oddających krew nie zabrakło żołnierzy z WOT i WKU w Pile, leśników, urzędników, młodzieży oraz ratowników medycznych z Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.