Medal dla Starosty Pilskiego od samorządu pielęgniarek i położnych

Data: 16-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Medal dla Starosty Pilskiego od samorządu pielęgniarek i położnych Starosta Pilski Eligiusz Komarowski otrzymał Medal z okazji 30 - lecia Samorządu Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Pile. Wyróżnienie osobiście wręczył Marcin Michlewicz, Przewodniczący Izby Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Pile.
- Panie Starosto, w imieniu samorządu pielęgniarek i położnych dziękujemy za wieloletnią współpracę i wsparcie. Zawsze na bieżąco reaguje Pan na nasze potrzeby. Podczas pandemii jako pierwszy udzielił Pan pomocy dostarczając nam środki ochrony osobistej. Zawsze możemy liczyć na Pana zrozumienie i wsparcie – powiedział przewodniczący IPiP w Pile.

- Jest mi niezwykle miło, że znalazłem się w gronie nagrodzonych.  Dziękuję za to wyróżnienie, ale przede wszystkim dziękuję  wszystkim pielęgniarkom i położnym za ich codzienną ciężką pracę. Zawsze możecie na mnie liczyć. Gratuluję również wspaniałego jubileuszu 30 - lat istnienia Waszego samorządu i życzę Wam wielu kolejnych sukcesów – podziękował starosta.

Podobne medale otrzymały jeszcze dwie instytucje: Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica i Oddział Rejonowy PCK w Pile.
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Pile zrzesza 3,3 tys. członków z 5 powiatów północnej Wielkopolski oraz powiatu wałeckiego.
Jest bardzo  ważnym samorządem zawodowym, który dba zarówno o potrzeby pielęgniarek i położnych, pomaga np. w dokształcaniu i podnoszeniu kwalifikacji, jak i sprawuje nadzór nad należytym wykonywaniem tych zawodów w interesie mieszkańców.