Świąteczne spotkanie uczestników Klubu Pogodnego Seniora

Data: 16-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Świąteczne spotkanie uczestników Klubu Pogodnego Seniora Członkowie Klubu Pogodnego Seniora Powiatu Pilskiego uczestniczyli w spotkaniu świątecznym, które zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA w Pile. Przybyło na nie 40 uczestników Klubu oraz jego pracownicy.

Seniorów odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski i złożył im świąteczne i noworoczne życzenia. 
- Panowała niezwykle miła atmosfera, humory dopisywały. Mieliśmy okazję porozmawiać, podzielić się wrażeniami z działalności placówki, którą uruchomiliśmy w maju 2019 r., w ramach dużego projektu senioralnego, realizowanego wspólnie z wieloma partnerami – mówi.

Klub mieści się w odnowionym przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile budynku przy alei Wojska Polskiego 49b. Dla seniorów na ponad 200 m2 urządzono 6 pomieszczeń, w tym salę do ćwiczeń rehabilitacyjnych, pokój na spotkania, wykłady, kuchnię, gabinet rehabilitacji.
- Stworzyliśmy miejsce, w którym osoby starsze, również z różnymi niepełnosprawnościami mogą się spotkać, mają profesjonalną opiekę, również rehabilitanta, mogą ciekawie spędzić czas i poczuć się jak w domu – dodaje starosta.
Od tamtego czasu wiele się tu zmieniło. Seniorzy otrzymali wygodny bus, którym jeżdżą na wycieczki, przybyła siłownia pod chmurką, miejsce do uprawiania kwiatów i warzyw.