Koncert z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Data: 12-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Koncert z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego W ramach obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, w minioną sobotę w sali widowiskowej dawnego Kina Iskra w Pile wystąpili Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.
To artyści szczególni. Kontynuują długą, polską tradycję piosenki niepokornej, zakazanej, buntowniczej. Muzycznie ocierają się o twórczość Jacka Kaczmarskiego.
Ich teksty są niezwykle poruszające, mają najczęściej charakter publicystyki politycznej. Koncert był hołdem oddanym ludziom „Solidarności”, którzy poświęcili jej swoje życie, siły i często – kariery.
Publiczność zgromadzona w kinie Iskra, w skupieniu i ciszy słuchała ich pełnych dramatyzmu piosenek. Na zakończenie nagrodziła artystów owacją na stojąco.
Artystom podziękował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile. Koncert transmitowało Radio Poznań. Organizatorem obchodów jest Region Wielkopolska NSZZ Solidarność, a Patronat Honorowy objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski.