20 lat Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Pile

Data: 12-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

20 lat Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Pile Członkowie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 24 w Pile obchodzili jubileuszu 20-lecia istnienia.

Gratulacje i podziękowania za aktywną działalność poświęconą pamięci polskich żołnierzy, uczestników trudnych misji pokojowych za granicą, złożył starosta pilski Eligiusz Komarowski.
- Należą Wam się ogromne słowa uznania. Pełniliście oddaną służbę często z narażeniem własnego zdrowia i życia. Gratuluję Wam wspaniałego jubileuszu, dziękuję za medal, który od Was otrzymałem i życzę sukcesów w dalszej działalności. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie - powiedział starosta.

Stowarzyszenie zgromadziło liczne pamiątki, które często eksponuje na organizowanych przez Powiat Pilski wydarzeniach, dzięki czemu mieszkańcy gmin powiatu pilskiego mają okazję poznać ich służbę poza granicami kraju. Jego uczestnicy biorą również udział w wielu wydarzeniach patriotycznych. Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Misji Pokojowych ONZ Koła nr 24 w Pile jest Tadeusz Daukszewicz, z którym Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile na co dzień współpracuje.