Spotkanie Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego

Data: 07-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego W zrewitalizowanym budynku kina Iskra w Pile odbyło się spotkanie adwentowe (Adventsfeier) członków Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Pile.
Uczestnicy mieli m.in. okazję wysłuchać niemieckich kolęd w wykonaniu chóru NTSK oraz Zespołu Muzycznego „Rolniczak & Wyrzykowski”.
Świąteczne życzenia członkom Towarzystwa złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne to jedyne w Wielkopolsce stowarzyszenie mniejszości niemieckiej, którego głównym zadaniem jest budowanie mostów między Niemcami, a Polską. Działa od 1992 r. Celebrowanie świąt i innych ważnych dla nas wydarzeń zgodnie z własną kulturą, tradycją i językiem to jedna z najistotniejszych wartości dzisiejszych czasów – mówi starosta.

Do NTSK w Pile należy ok. 250 osób. Skupia osoby, którym bliska jest tradycja i kultura niemiecka. Prowadzi m.in. naukę języka niemieckiego dla różnych grup wiekowych oraz organizuje wycieczki tematyczne związane z historią Polski i Niemiec. Jego prezesem jest Edwin Kemnitz.