Lekcja ekologii przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile

Data: 29-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Lekcja ekologii przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile  Podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, na  ścieżkach ekologicznych przy Starostwie edukowała się młodzież szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.  

Uczniowie przez cały tydzień odwiedzali nową całodobową terenową stację ekologiczną znajdującą się przed wyremontowanym już budynkiem Starostwa. Znajdują się na niej gabloty solarne z treściami ekologicznymi, wiata z ławkami i stołem z pulpitami edukacyjnymi. Stanął tu również zegar fenologiczny obrazujący zjawiska zachodzące w przyrodzie na przestrzeni pór roku. W miniony piątek ścieżkę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół przy Teatralnej, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. Niektóre klasy starosta pilski Eligiusz Komarowski miał przyjemność gościć również u siebie w gabinecie.

Stację ekologiczną Powiat Pilski wybudował korzystając z dofinansowania w wysokości 87 tys. zł, które Powiat Pilski pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wpisuje się ona w zagospodarowanie terenu wokół wyremontowanego już budynku Starostwa i w  szerokie działania edukacji ekologicznej mieszkańców prowadzonych przez Powiat Pilski od 2018 r. 
- Zapraszam mieszkańców. Podczas spaceru np. z dziećmi, warto zatrzymać się przed Starostwem; wieczorem gabloty są podświetlone i dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy o ochronie środowiska – mówi starosta.    
Zapisz się na newsletter