Oddali hołd ofiarom mordu w Górach Morzewskich

Data: 05-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oddali hołd ofiarom mordu w Górach Morzewskich Emilia Załachowska, Członek Zarządu Powiatu w Pile oraz Teresa Strzelecka radna Rady Powiatu w imieniu Samorządu Powiatu Pilskiego oddały hołd ofiarom mordu w Górach Morzewskich.
Przy mogile pomordowanych na terenie gminy Kaczory odbył się Apel Poległych. Uczestniczyli w nim  m.in. przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczorach, którzy opiekują się tym miejscem pamięci oraz liczne delegacje.
Uroczystość odbyła się w 82. rocznicę masowej zbrodni na ludności cywilnej, która miała miejsce w Górach Morzewskich 7 listopada 1939 r. Gestapo zamordowało w tym miejscu 40 osób narodowości polskiej i 2 narodowości niemieckiej.