Podsumowanie XXV edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

Data: 24-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podsumowanie XXV edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych W Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile podsumowano jubileuszową XXV edycję Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nagrodzono najlepsze szkoły z gmin powiatu pilskiego, które brały udział w tej rywalizacji.

Puchary i dyplomy dyrektorom i nauczycielom najlepszych szkół wręczyli: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Leszek Zieliński, prezes Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile, organizator „Czwartków”, Włodzimierz Bystrzycki, radny Rady Miasta Piły. W uroczystości uczestniczyli także pomysłodawca Czwartków Lekkoatletycznych, znakomity polski sprinter Marian Woronin, były rekordzista Europy w biegu na 100 m, wicemistrz olimpijski i mistrz Europy w sztafecie 4x100 m, dzisiaj reprezentuje Stowarzyszenie Sportu Dzieci i Młodzieży. Towarzyszyli mu Tadeusz Sajur i Bartłomiej Olesiński, który wręczył okolicznościowe dyplomy w imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Z okazji podsumowaniu jubileuszowej XXV edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych zorganizowano wystawę unikatowych, historycznych zdjęć z pobytów reprezentacji Regionu Pilskiego w Warszawie na stadionie X-lecia oraz na stadionie AWF Warszawa i stadionie Orła, a od 2012 r. na stadionie AZS AWF w Łodzi. Wystawa dokumentuje wydarzenia z 242 meetingów la, także tych odbywających się w Pile.  

Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile w ramach wsparcia sportu dzieci i młodzieży, wspiera również Pilskie Czwartki Lekkoatletyczne.
- Udostępniamy m.in. uczniom Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, na którym prowadzą swoje zmagania. Rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży to nasz priorytet, dlatego w minionych latach tak wiele zainwestowaliśmy w budowę i modernizację obiektów sportowo-rekreacyjnych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

W 2018 r. Powiat Pilski wybudował salę sportową i boiska przy SOSW im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, w 2019 r. wielofunkcyjne boiska przy naszych szkołach średnich, w 2020 r. oddany do użytku został zmodernizowany Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, a w tym roku nowa Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile.  
- Dzięki tym inwestycjom dzieci i młodzież ma do dyspozycji nowoczesne miejsca, w których może rozwijać swoje sportowe pasje, również w takiej dyscyplinie jak lekkoatletyka. Jeszcze raz gratuluję zwycięskim szkołom, nauczycielom i wszystkim uczestnikom zmagań  – dodaje starosta Eligiusz Komarowski. 

Podczas uroczystego podsumowania jubileuszowej XXV edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych podziękowano za ich organizację, zaangażowanie i trud  Leszkowi i Stanisławie Zielińskim. 
Ponadto za 25 lat współpracy w realizacji pilskich czwartków na wniosek Pilskiego TKKF Polski Komitet Olimpijski przyznał Elżbiecie Szczepaniak z ZS w Starej Łubiance srebrny medal za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego. Medal wręczyli Marian Woronin, Bartłomiej Olesiński i Eligiusz Komarowski.


Klasyfikacja najlepszych szkół:  
 - I miejsce dla Zespołu Szkól w Starej Łubiance
- II miejsce dla SP w Wyrzysku
- III miejsce dla SP w Kosztowie.
W Pile:
- I miejsce dla SP nr 1 w Pile,
- II miejsce dla SP nr 7 w Pile,
- III miejsce dla SP nr 3 w Pile.
Zapisz się na newsletter