Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data: 21-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile 20 października zainaugurowali rok akademicki 2021/2022. To rok jubileuszowy, w którym UTW obchodzi  XX - lecia istnienia.
Uroczystość odbyła się 20 października, w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile, pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.   

Gości powitała Prezes UTW w Pile Bogumiła Cybulska.  
- Dzisiejsza inauguracja jest szczególna. Rozpoczynamy jubileusz 20-lecia naszego stowarzyszenia. Cały rok pracować będziemy, by godnie podsumować 20 lat pracy, i by uhonorować słuchaczy, którzy są z nami od samego początku – powiedziała.
Podkreśliła także, że pandemia niestety uniemożliwiła  w minionym roku akademickim normalny cykl spotkań słuchaczy, co spowodowało, że wiele zadań nie zostało zrealizowanych.
- Ale po woli wracamy do życia, a jubileusz 20-lecia dodał nam skrzydeł. Zaczynamy od warsztatów komputerowych dla dwóch grup, nauki języka angielskiego dla trzech grup, i hiszpańskiego w jednej grupie, warsztatów rękodzieła w dwóch grupach, a niebawem 60-osobowa grupa słuchaczy wyjedzie na wycieczkę - przedstawiła najbliższe plany.
Tradycyjnie nie zabraknie ciekawych i pożytecznych wykładów z zakresu historii, literatury, czy ochrony zdrowia.     
   
Gratulacje i powodzenia w nowym roku akademickim w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożyli Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
- Jubileusz drodzy Słuchacze to okazja do spojrzenia do tyłu, do podsumowań. Wasza historia, to piękna historia. Godny podkreślenia jest Wasz wkład w lokalną społeczność. Jako Powiat jesteśmy waszymi dobrymi sąsiadami i to w znaczeniu dosłownym. Wasza siedziba od kilku lat mieści się w naszym obecnie już zmodernizowanym budynku kina Iskra przy ul. Kilińskiego, który już niebawem będzie otwarty. Minione lata były czasem wielu spotkań i wspólnych działań. Mam nadzieję, że kolejne lata będą czasem naszej intensywnej współpracy – powiedział.  

Starosta Pilski przypomniał, że Powiat Pilski stworzył wiele miejsc, które służą seniorom na co dzień: odbudowany Stadion Powiatowy przy ulicy Okrzei w Pile, czy nowa Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Pola. Podobnie będzie z odnowionym budynkiem kina Iskra i salą widowiskową, z której będą mogli korzystać.  
-  Ale to nie jest nasze ostanie słowo. Przy Starostwie Powiatowym w Pile powstanie także dla Was dostępna nowa strefa rekreacji. To będzie dobre miejsce na plenerowe odczyty i wykłady. W dniu inauguracji roku akademickiego, życzę Wam dużo zdrowia i powodzenia. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie– dodał starosta Eligiusz Komarowski.

Podobnie życzenia wszelkiej pomyślności złożył Kazimierz Wasiak:
- Niech ten Uniwersytet przyniesie Wam dużo radości i satysfakcji – powiedział.    
Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w poczet studentów przyjęto 22 osoby, a UTW w Pile liczy już ponad 200 słuchaczy.
Zgromadzeni mieli także okazję wysłuchać wykładu prof. Haliny Lorkowskiej pt.  „Człowiek czynu, sukcesu i sławy I. .J. Paderewski w 80. Rocznicę śmierci”.
Uroczystość uświetnił występ uczennic z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.
Zapisz się na newsletter