Sukces uczniów "Gastronomika" w konkursie kulinarnym

Data: 21-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sukces uczniów "Gastronomika" w konkursie kulinarnym Wiktor Baranowski i Damian Zdrenka z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile zajęli II miejsce w konkursie kulinarnym Bitwa na Drobiowe Smaki.
To konkurs ogólnokrajowy, uczniowie odnieśli już sukces na etapie regionalnym, który w dniach od 18 do 19 października odbył się Kościerzynie.


W finale uczniowie musieli przygotować filet z kurczaka, ciasto francuskie i warzywo korzeniowe.  Na ich wykonanie mieli 120 minut.
Podczas pracy uczniowie byli obserwowani przez jury konkursowe, w skład którego wchodzili m.in Łukasz Konik – szef kuchni specjalizujący się w kuchni molekularnej i Sławomir Miotk - Szef Kuchni Pałac ,,OdNowa", specjalizujący się w daniach kuchni regionalnej.

Drużynom przydzielano punkty za tempo pracy, utrzymywanie porządku na stanowisku, przestrzeganie zasad higieny, uczciwe współzawodnictwo, postępowanie zgodnie ze sztuką kulinarną (w tym stosowanie zasad zero-waste). Gotowe potrawy oceniane były pod względem trudności wykonania, estetykę podania oraz smak.
Nasi uczniowie, zajmując ostatecznie II miejsce spisali się znakomicie. Opiekunem i mentorem uczniów była Joanna Stadnik – nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSG w Pile.