Projekt „Kocham, lubię, szanuję” z udziałem prof. Bralczyka

Data: 12-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Projekt „Kocham, lubię, szanuję” z udziałem prof. Bralczyka Prof. Jerzy Bralczyk - wybitny językoznawca, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, gościł 11 października w Pile. W Młodzieżowym Domu Kultury ISKRA, przy wypełnionej po brzegi sali, wygłosił wykład pt. „Jak nas słyszą, tak nas widzą”. Prof. Bralczyk przyjechał do Piły na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach projektu pn. „Kocham, lubię, szanuję”.

Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Ojczysty dodaj do ulubionych", i realizowany jest przy wsparciu finansowym Powiatu Pilskiego.

W ramach projektu Biblioteka zorganizowała też Konkurs Poprawnej Polszczyzny, w którym wzięło udział ponad 60 uczniów szkół średnich.

I miejsce w konkursie zdobył Hubert Niemiec z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile, II miejsce - Julia Żubryj, a III – Oliwia Grudzień, obie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

Laureatom gratulacje złożył wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich. Podziękował też profesorowi za interesujący wykład.

W ramach projektu „Kocham, lubię, szanuję” Biblioteka przeprowadzi także kampanię społeczną „Stop wulgaryzmom”. W ramach kampanii zostaną zaprojektowane i wydrukowane banery z hasłami opracowanymi przez młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz spot, który zostanie wyemitowany w pilskich mediach.
 
Zapisz się na newsletter