Olimpijka Klaudia Adamek na Czwartkach Lekkoatletycznych

Data: 02-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Olimpijka Klaudia Adamek na Czwartkach Lekkoatletycznych Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Uczestników odwiedziła nasza rewelacyjna biegaczka, Olimpijka Klaudia Adamek.

Organizatorem Pilskich Czwartków lekkoatletycznych jest Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej z Leszkiem Zielińskim na czele. Ich organizację wspiera Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe. W kolejnej edycji na stadionie przy Okrzei tradycyjnie rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych z gmin Powiatu Pilskiego.  
Ogromną niespodzianką dla dzieci była wizyta Klaudii Adamek z KS Gwardia Piła, reprezentantki naszego kraju na niedawnych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Ta znakomita sprinterka karierę sportową zaczynała właśnie w Czwartkach Lekkoatletycznych, wygrywając ich finał w Warszawie.   

- Taki gość to najlepszy przykład dla dzieci, które uprawiają sport i marzą o karierze i sukcesach. Dzieciom i młodzieży trzeba tylko zapewnić dobre warunki do treningów. Dlatego m.in. zmodernizowaliśmy Stadion przy Okrzei, budujemy boiska przy naszych szkołach, po to wybudowaliśmy Powiatową Halę Sportową przy Pola w Pile – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który również odwiedził uczestników powiatowego mitingu lekkoatletycznego.       
Klaudii Adamek na stadionie towarzyszył trener Roman Marciniak, w roli sędziego obecny był również radny Rady Miasta Piły Zbigniew Pyziak, od lat zaangażowany w organizację „czwartków”.