Oliwce pomagają ludzie o pięknych sercach. Dziękujemy!

Data: 01-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oliwce pomagają ludzie o pięknych sercach. Dziękujemy!  Na pomoc dla 14-letniej Oliwki Zdanowicz z Piły, potrąconej przez pociąg, ruszyła wielka rzesza ludzi o otwartych sercach. Zbiórka pieniędzy na rehabilitację dziewczynki rozkręciła się na dobre.
Na apel Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz jej rodziców zareagowało mnóstwo osób. Kilka tygodni temu odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym, na które starosta zaprosił chętnych do pomocy. Omówiono na nim różne formy wsparcia rehabilitacji dziewczynki, organizacje  zbiórek charytatywnych, licytacje. Wcześniej z inicjatywy starosty Eligiusza Komarowskiego zostało założone stowarzyszenie Zdążyć z Pomocą, którego siedziba mieści się w Starostwie. Środki z dopiskiem „Pomoc dla Oliwki” już wpływają na konto stowarzyszenia.
Przypominamy numer: 71 1020 3844 0000 1202 0242 3275

Zaczęły się również wizyty darczyńców w Starostwie. Na przykład drużyna MKP Powiat Pilski z prezesem Mariuszem Cichym przekazała dla Oliwki 2 tys. zł, z kolei 5 tysięcy zł z prywatnych funduszy na leczenie Oliwki podarowała Justyna Jakimowicz oraz Stacja Demontażu Pojazdów Sebastian Kurowski.
Niezwykle wzruszająca była także wizyta pani Ewy Sikory z synem Grzegorzem, który podarował Oliwce woreczek miedzianych monet, które z sentymentem zbierał miesiącami.
- Te wizyty są niezwykle wzruszające. Ludzie nie znający dziewczynki chcą jej pomóc. Pani Justyna Jakimowicz i pan Sebastian Kurowski nawet nie mieszkają w naszym regionie, pani Ewa Sikora kiedy z synem zobaczyli film pokazujący historię Oliwki, mocno się wzruszyli i również postanowili pomóc. Tym bardziej, że Pani Ewa sama straciła córkę i mierzy się z wychowaniem niepełnosprawnego syna  – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Ludzi chcących pomóc przybywa. 25 września podczas zawodów Ninja Wolf Race na Stadionie Powiatowym w Pile stoisko z lodami Anny Maes firmy Lodowa Krowa – Manufaktura Lodów Prawdziwych prowadziła zbiórkę dla Oliwki, dzięki czemu konto stowarzyszenia wzbogaciło się o kolejne 4 tys. zł.
Pani Ania nie zaprzestała zbiórki, nadal jeździ z lodami popularnej Krówki po mieście. Robi zbiórki pod szkołami średnimi w Pile, gdzie za „co łaska” wydaje młodzieży lody. 
Odbywają się także licytacje na Facebooku. Ludzie dobrego serca wystawiają na licytacje różne przedmioty, a dochód przeznaczony jest na pomoc dla Oliwki. Stronę licytacji znajdziecie klikając TUTAJ
Również na stronie zrzutka.pl prowadzona jest pomoc dla Oliwki - wystarczy kliknąć TUTAJ.

- Jestem niezwykle zbudowany postawą mieszkańców. To niesamowite, jak wiele osób zaangażowało się w pomoc dla Oliwki. To prawdziwe pospolite ruszenie wspaniałych serc – mówi starosta.  

- W imieniu Oliwki serdecznie dziękujemy Panu Staroście za zaangażowanie w pomoc dla naszej córki, dziękujemy z całego serca wszystkim ludziom, którzy jej pomagają i wpłacają i zbierają dla niej pieniążki. Dziękujemy za to wsparcie, że tylu ludzi jest z nami. Oliwka czuje się coraz lepiej, już otwiera oczka, słyszy nas, rozpoznaje, pamięta… Mamy nadzieję, że będzie dobrze, że już niedługo będzie z nami. Wiemy, że czeka nas wszystkich jeszcze długa droga, długa rehabilitacja, ale Oliwka jest dzielna i silna, wierzymy, że wszystko będzie dobrze – mówią rodzice Oliwki - mama Irena i tata Michał.

Bieżące informacje na temat pomocy dla Oliwki znajdują się na specjalnej grupie na FB: Pomoc na rehabilitację Oliwki – potrąconej przez pociąg, wystarczy kliknąć TUTAJ
_____
Wypadek, któremu uległa 14-letnia Oliwka Zdanowicz miał miejsce 18 sierpnia tego roku. Dziewczynka została potrącona przez pociąg towarowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Cudem przeżyła i w krytycznym stanie trafiła do szpitala. Straciła prawą rękę, przeszła operację głowy. Nadal przebywa w jednym z poznańskich szpitali. Więcej na naszej stronie