Gratulacje dla Grzegorza Peksy Mistrza Świata w wyciskaniu sztangi

Data: 29-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gratulacje dla Grzegorza Peksy Mistrza Świata w wyciskaniu sztangi Znany strongman Grzegorz Peksa cały czas w wysokiej formie. Właśnie wrócił z Węgier, gdzie w miejscowości Miszkolc, na  Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi zdobył złoty medal w kategorii 50 plus.

Nasz zawodnik wycisnął ciężar 195 kg. To oczywiście nie pierwszy jego medal w karierze. W 1997 r. na mistrzostwach w Austrii zdobył tytuł Wicemistrza Świata, wyciskając 231 kg, a w 1998 r. zdobył tytuł Mistrza Polski.
Grzegorz Peksa ze złotym medalem odwiedził Starostwo Powiatowe w Pile. Gratulacje Mistrzowi złożyli: Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski i Krzysztof Sadowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Pile.
- To imponujące, że Grzegorz Peksa jest nadal w tak wspaniałej formie. To przykład zawodnika, który cały czas stawia sobie nowe wyzwania i cele i potrafi je osiągać - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.
Grzegorz Peksa przyznał, że cały czas trenuje, a przed zawodami przynajmniej 4 razy w tygodniu po 1,5 godziny.
Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile wsparł wyjazd zawodnika na mistrzostwa. Gratulujemy wspaniałego sukcesu.