Wojownicy Ninja, koncert i zbiórki charytatywne na Stadionie przy Okrzei

Data: 28-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wojownicy Ninja, koncert i zbiórki charytatywne na Stadionie przy Okrzei Na stadionie Powiatowym w Pile odbyły się zmagania Ninja Wolf Race dla dzieci i dorosłych. Nie zabrakło innych atrakcji sportowych i muzycznych. Prowadzona była również zbiórka na rehabilitację dziennikarza Mariusza Markowskiego i 14-letniej Oliwki z Piły potrąconej przez pociąg.

Tym razem Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile połączyło siły z zawodnikami Ninja Wolf Race - Marcinem Ćwirzeniem z Trzcianki, uczestnikiem wyczerpujących biegów z przeszkodami na całym świecie, który razem z kolegami zorganizował widowiskowe zawody na niełatwym torze przeszkód.
Fascynujące było oglądać nawet 4-letnie dzieci, które z pomocą dorosłych odważnie chwytały za wiszące kółka, czołgały się pod siatką, chwytały się grubej liny i wbiegały na prawie pionową ściankę… W zawodach Ninja Kids wzięło udział ok. 100 dzieci od 4 do 15 roku życia. W pzreprowadzeniu zawodów pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół przy Teatralnej.

Puchary i medale wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu oraz Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile.
- Widać, że młode pokolenie potrzebuje aktywności fizycznej z różnymi atrakcjami i garnie się do sportu. To bardzo cieszy. Jestem przekonany, że w przyszłym roku zorganizujemy podobne zawody, osobne dla dzieci i osobne dla dorosłych  – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Po konkurencjach dla dzieci na torze przeszkód wystartowali zawodnicy Ninja. Ich umiejętności i kondycja budziły podziw.  
Publiczność mogła obejrzeć także pokaz karateków, zawodników z Klubu Sporty Walki Piła, a najmłodsze dzieci tradycyjnie korzystały z dmuchanych zamków.
Podczas pikniku zbieraliśmy również środki na rehabilitację dziennikarza Mariusza Markowskiego. Dla niego zagrał zespół Kil Folins, a wata cukrowa dla dzieci była wydawana za każdy grosz, który wpadł do puszki. Podobnie było na stanowisku z lodami, każdy otrzymywał porcję jaką sobie zażyczył za przysłowiowe „co łaska”. W ten sposób zbierano pieniądze na rehabilitację 14-letniej Oliwki z Piły potrąconej przez pociąg. 
Wszystkie środki, które zebrano podczas pikniku trafią oczywiście do adresatów charytatywnych zbiórek.
- Z satysfakcją przyznam, że trochę się tego uzbierało. Dziękuję wszystkim uczestnikom pikniku za  otwarte serca – dodaje starosta.

Wydarzenie zakończyła dyskoteka prowadzona przez Dj Mańka i Krzysztofa Belaka, a dodatkowy show zrobił Robot Led. I tak pożegnaliśmy lato na Stadionie Powiatowym w Pile.
Przypominamy, że stadion nadal będzie czynny i dostępny dla mieszkańców do późnych godzin wieczornych i to przez cały rok. Zapraszamy.