Uczniowie sadzą zieleń przed budynkiem dawnego kina ISKRA

Data: 22-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie sadzą zieleń przed budynkiem dawnego kina ISKRA Uczniowie Zespołu Szkół Budowalnych w Pile sadzą ozdobne rośliny przed wyremontowanym budynkiem dawnego kina Iskra i swojej szkoły przy ul. Kilińskiego w Pile.
- W pracach uczestniczą uczniowie klas II i III kierunku architektury krajobrazu, którzy uczą się m.in. projektowania ogrodów, w tym roślinności, jej nasadzeń i dbania o nią. Wszystko zostało skrupulatnie przemyślane i zaplanowane z opiekunami kierunku - mówi Artur Jeż, dyrektor szkoły.
Kierownikami projektu i opiekunami kierunku są nauczyciele Sylwia Kubińska i Pawel Antonić, a uczniowie wykonują prace w ramach praktyk zawodowych.
- Budynek po modernizacji już wygląda pięknie, a teraz będzie tu jeszcze piękniej. Brawo uczniowie - chwali Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Budynek dawnego kina Iskra został gruntownie zmodernizowany, łącznie z salą widowiskową, w której od strony ulicy odsłonięto okna, które przez lata były zamurowane. Przywrócono mu również dawny wygląd. Z kolei cały kompleks budynków zyskał nowy dach i elewację. Modernizacja została wykonana w 85 procentach z funduszy unijnych (WRPO na lata 2014-2020) pozyskanych przez Powiat Pilski i kosztowała ok. 5 mln zł.
W części, w której mieściło się kino powstanie Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej „ISKRA”, z którego mieszkańcy będą mogli jak dawniej korzystać i to za darmo. Wkrótce nastąpi jego otwarcie.    

Rewitalizacja odbyła się w ramach tego samego projektu, co odbudowa Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”.