Wycieczka do skansenu w Osieku byłych pracowników Starostwa

Data: 22-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wycieczka do skansenu w Osieku byłych pracowników Starostwa  Dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Starostwa Powiatowego w Pile oraz osoby związane ze Starostwem, 11 września odbyli rejs statkiem „Władysław Łokietek” po Noteci.

Rejs rozpoczął się w Nakle nad Notecią. Celem było dopłynięcie do Osieka. Dopisała pogoda, uczestnicy rejsu podziwiali piękne widoki, a kapitan opowiadał m.in. śluzach wodnych, które pozwalają pokonywać różnice poziomu wody w rzece. Niestety, niski poziom wody i duża ilość wodorostów na dnie rzeki nie pozwoliły wycieczkowiczom dopłynąć do celu. Za śluzą w Gromadnie statek musiał zawrócić.

Ale wszyscy szczęśliwie przybyli do Osieka autokarem. Tam uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Osieku czyli popularny skansen.
 - Przewodniczka bardzo interesująco opowiadała o każdym obiekcie, co dla wielu z nas było powodem wspomnień czasów dzieciństwa, które spędzili na wsi. Do Piły wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i planów na kolejne wspólne wyjazdy i spotkania. Dziękujemy bardzo Panu Staroście za możliwość spędzenia czasu w tak niecodziennych, ale bardzo miłych dla nas warunkach – podsumowuje Elżbieta Zdunek, prezes Stowarzyszenia.