Wyróżnienie Związku Powiatów Polskich dla Powiatu Pilskiego

Data: 22-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wyróżnienie Związku Powiatów Polskich dla Powiatu Pilskiego Starosta Pilski Eligiusz Komarowski uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich i odebrał wyróżnienie za zajęcie przez Powiat Pilski 6. miejsca w prestiżowym rankingu gmin i powiatów organizowanym przez ZPP za 2020 r.
- Rok wcześniej było to 11. miejsce, teraz 6. Jak widać pniemy się w górę i mamy ambicje z roku na rok być jeszcze wyżej, przynajmniej w pierwszej trójce w kraju w grupie największych powiatów. Zawsze należy wyznaczać sobie najwyższe cele, szczególnie kiedy pracujemy dla społeczeństwa. Wyznaczamy sobie kolejne cele i nadrabiamy wieloletnie zaległości - mówi starosta Eligiusz Komarowski.
W rankingu ZPP 2020 r. wśród największych powiatów liczących powyżej 120 tys. mieszkańców 1. miejsce zajął Powiat Kielecki, 5. miejsce – Powiat Poznański.

W kraju mamy 380 powiatów oraz miast na prawach powiatu. Samorządy sklasyfikowane w rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w grupach tematycznych. Pod uwagę brane są:
- działania proinwestycyjne, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.