Strategia terytorialna ''Partnerstwa dla rozwoju Krajny". Można zgłaszać uwagi

Data: 17-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strategia terytorialna ''Partnerstwa dla rozwoju Krajny". Można zgłaszać uwagi Blisko 10 miesięcy trwały intensywne prace samorządowców z powiatu pilskiego i złotowskiego nad przygotowaniem strategii rozwoju Krajny – obszaru pogranicznego między obu powiatami oraz między Wielkopolską i Kaszubami obejmującego gminy Wysoka, Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Wyrzysk, Łobżenica oraz Zakrzewo i Lipka.
Zaprojektowano w niej szereg działań zmierzających do podniesienia komfortu życia mieszkańców, wzrostu atrakcyjności gospodarczej i turystycznej regionu. Dokument opracowano przy udziale doradców Związku Miast Polskich w ramach projektu pn. „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego”. Strategia terytorialna Partnerstwa dla rozwoju Krajny to ogromna szansa dla obu powiatów na skuteczne, zintegrowane działania prorozwojowe, które dotąd przerastały możliwości pojedynczych samorządów.

- To był bardzo ważny etap prac Partnerstwa. Dziękuję za wytężoną pracę samorządowcom i doradcom oraz wszystkim ekspertom, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wsparli projektowanie przyszłości regionu. Jestem zadowolony z wypracowanych przez nasz zespół koncepcji i rozwiązań, które przy pomocy środków zewnętrznych mogą wkrótce stać się osią rozwoju gmin leżących na skraju powiatu pilskiego i złotowskiego  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Przewodniczący Rady Partnerstwa.

Prosimy mieszkańców o uwagi do Strategii terytorialnej „Partnerstwa dla rozwoju Krajny”. Można je zgłaszać do dnia 22 września 2021 r. na adres mailowy ue@powiat.pila.pl.
Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu: 67 210 93 15.

Strategia terytorialna "Partnerstwa dla rozwoju Krajny" znajduje się poniżej w załączniku.
PLIKI DO POBRANIA