Pierwszy turniej siatkówki męskiej w nowej hali przy Pola w Pile

Data: 07-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwszy turniej siatkówki męskiej w nowej hali przy Pola w Pile W nowej Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbył się dwudniowy Turniej Siatkarski o Puchar Starosty Pilskiego. Był to pierwszy turniej siatkówki męskiej w nowym obiekcie, tuż po jego otwarciu i to na wysokim poziomie, z udziałem Kadry Polski U-21, drużyn pierwszoligowych i naszej nowej drużyny KPS Stalpro Powiat Pilski. 

Choć nasza drużyna drugoligowa, w starciu z silnymi przeciwnikami zajęła 4 miejsce, zdobyła już cenne doświadczenie. Turniej wygrała reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Daniela Plińskiego, który został trenerem naszej nowej drużyny. A to rokuje jej bardzo dobrze. Drugie miejsce zajął Krispol Września, trzecie SPS Chrobry Głogów.

Puchary uczestnikom turnieju wręczył Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.
- Wielkie brawa dla wszystkich drużyn. To było niezwykle atrakcyjne sportowe otwarcie hali. Przed nami teraz wiele podobnych emocji, niedługo nasz nowy zespół rozpocznie rozgrywki w II lidze z ambicją na I ligę - mówi starosta.
  
Sam obiekt również sprawdził się znakomicie. W drugim dniu turnieju na hali gościli: poseł Marcin Porzucek, senator Henryk Stokłosa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile, radna Teresa Strzelecka, burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, burmistrz Wysokiej Artur Kłysz, wójt Białośliwia Krzysztof Rutkowski oraz Elżbieta Kliber, Przewodnicząca Rady Gminy Szydłowo.

- W przyszłości z pewnością będziemy tu organizować wspólne wydarzenia. Powiatowa Hala Sportowa przy Pola w Pile służyć ma wszystkim mieszkańcom gmin powiatu pilskiego - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
Zapisz się na newsletter