Prezentacja nowej drużyny KPS Stalpro Joker Powiat Pilski

Data: 06-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Prezentacja nowej drużyny KPS Stalpro Joker Powiat Pilski Po podpisaniu umowy z prezesem nowego Klubu KPS Stalpro Joker Powiat Pilski Jackiem Biegasiewiczem o dofinasowaniu przez Powiat Pilski nowej drużyny seniorskiej męskiej siatkówki, w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile odbył się briefing prasowy, podczas którego zaprezentowano skład zespołu oraz  przedstawiono najbliższe plany klubu. 

Eligiusz Komarowski, starosta pilski:
- Drużyna w tym sezonie rozpoczyna swoje starty w II lidze i mam nadzieję, że rozpocznie swoją przygodę z wielką siatkówką. Ta dyscyplina sportu przez najbliższe lata będzie priorytetem, zarówno inwestycyjnym, jak i organizacyjnym Powiatu Pilskiego. Mamy ogromny potencjał młodzieży, 10 szkół średnich, blisko 6 tysięcy uczniów, a co najważniejsze mamy Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Pile, które będzie stanowić bezpośrednie zaplecze klubu. Jako Powiat Pilski włączyliśmy się w to przedsięwzięcie, nie tylko dobrym słowem, ale również materialnie.  Mam nadzieję, że ta inwestycja, to miejsce to jest dopiero początek. Już czynimy pewne przygotowania, żeby część wokół hali stała się zapleczem treningowym i powstało na niej boisko sportowe, lekkoatletyczne do treningów. Myślimy również o zapleczu rehabilitacyjnym, odnowy biologicznej. To nie jest kwestia najbliższych tygodni czy miesięcy, ale roku, dwóch lat, jeżeli rzeczywiście ten projekt  siatkarski będzie dobrze rokował, w co wierzę.     

Jacek Wysocki, wiceprezes KPS Stalpro Joker Powiat Pilski.  
- Bardzo cieszymy się, że w Pile znowu zawitała siatkówka na poziomie centralnym. O tyle to ważne, że dotąd nasza młodzież ze szkoły mistrzostwa sportowego kontynuowała swoją dalszą przygodę z siatkówką, w różnych klubach w kraju. Teraz będą mogli podglądać doświadczonych zawodników, byłych reprezentantów Polski i ogranych na arenach krajowych i międzynarodowych, w Pile, na miejscu. Młodzi zawodnicy będą tez włączani do zespołu, gdzie będą zbierać doświadczenie i przyniesie to efekty w szkoleniu młodzieży. To również ciekawy projekt dla lokalnego środowiska i ze będziemy mieli zawsze pełne trybuny kibiców.

Daniel Pliński, trener KPS Stalpro Joker Powiat Pilski:
- Cieszę  się bardzo, że na takim pięknym obiekcie, jak Powiatowa Hala Sportowa w Pile moja drużyna będzie trenować. Drużyna Stalpro Joker Powiat Pilski będzie walczyć o I ligę.  Czy to się uda w tym roku, czy za rok, tego nie wiemy, ale na pewno sportowo i organizacyjnie jesteśmy na to przygotowani. Trzeba o tym pamiętać, ze w drugiej lidze wystartuje 50 zespołów i tylko 2 awansuje do I ligi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudne jest to zadanie. Ale my stworzyliśmy zespół, jaki chcieliśmy mieć i ci wszyscy ludzie, którzy tu dzisiaj są mają ambicje, a przede wszystkim umiejętności, żeby tą I ligę wygrać.        

Marcin Wika, zawodnik KPS Stalpro Joker Powiat Pilski:
- Mam nadzieję, że razem z chłopakami stworzymy znakomitą drużynę, zgrany kolektyw, co przełoży się na wyniki.  Postaramy się zawalczyć o awans do I ligi to jest ten cel na ten sezon, choć nie będzie to łatwe zadanie, z czego zdajemy sobie sprawę. Ale miejmy nadzieję, ze razem ze wszystkim, chłopakami na boisku damy rade i w końcowym efekcie razem będziemy cieszyć się z tego sukcesu.
 
Drużyna ma wielu doświadczonych, jak i młodych graczy, co jest jej wielkim atutem. Ale jak przyznał trener Pliński, najważniejsze, żeby drużyna bawiła się siatkówką, żeby granie było dla nich przyjemnością, a zarazem aby przynosiła radość kibicom.   

W briefingu wzięli udział także Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski, Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile oraz radny Rady Powiatu w Pile Przemysław Pochylski. Wszyscy zapewnili o swoim wsparciu dla nowego klubu. Z kolei Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS w Pile podkreślił, że nowy projekt daje przede wszystkim możliwości organizowania wielu ciekawych wydarzeń sportowych w nowej hali przy Pola, perspektywę kontynuacji kariery siatkarskiej dla uczniów LOMS oraz promocją Powiatu Pilskiego w kraju.   
 
Drużyna Stalpro Joker Piła:  
Trener: Daniel Pliński, był zawodnik kadry Polski, wicemistrz świata z 2006 r. i mistrz Europy z 2009 r., szkoleniowiec Reprezentacji Polski juniorów U-21.

Rozgrywający:
Jenia Nazarov - białoruski rozgrywający, który wielokrotnie reprezentował Białoruś w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W seniorskiej reprezentacji miał okazję wystąpić w Lidze Europejskiej oraz na Mistrzostwach Europy. W sezonie 2019/2020 zdobył również mistrzostwo Łotwy.
Krzysztof Zapaśnik - rozgrywający z bogatym doświadczeniem, który wielokrotnie występował na drugoligowych parkietach. Jego obycie w 2. lidze z pewnością będzie mocnym atutem, który pomoże drużynie w walce o najwyższe cele.

Przyjmujący:
Marcin Wika, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, tryumfator Pucharu Polski z 2008 roku, były  reprezentant Polski oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. , do niedawna .
Maciej Kordysz - wielokrotnie występował zarówno na parkietach PlusLiga jak i TAURON1.Liga.
Adam Kurpik – wstępował w barwach UKS SMS JOKER PIŁA.  W ubiegłym sezonie był filarem zespołu Błyskawica Szczecin.  
Kacper Pestka to młody przyjmujący, dla którego będzie to dopiero drugi rok w seniorskiej siatkówce, wcześniej reprezentował barwy SMS Police.

Środkowi:
Marcin Bachmatiuk pierwsze siatkarskie szlify zbierał w UKS SMS JOKER PIŁA. W swojej karierze występował w zespołach z Francji, Czech, PlusLiga, a także TAURON1.Liga.
Sebastian Draczyński z WKS Sobieski Arena Żagań. 205 cm środkowy wielokrotnie wybierany był MVP zespołu (najbradziej wartościowy gracz).
Mateusz Kujawa to środkowy, który w przeszłości reprezentował barwy drużyny młodzieżowe takich zespołów jak Trefl Gdańsk czy Skra Bełchatów.
Jędrzej Śląski to doświadczony środkowy, który w przeszłości występował na parkietach 2. ligi w barwach WKS Sobieski Arena Żagań oraz Espadonu Szczecin.

Atakujący:
Rafał Pawlak w ubiegłym sezonie był kluczową postacią drużyny LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz. W swojej karierze występował również na pierwszoligowych parkietach w barwach MCKiS Jaworzno - siatkówka oraz KKS Mickiewicz Kluczbork.
Bartłomiej Sikorski to atakujący, który rozegrał już wiele sezonów w 2. lidze.

Na pozycji libero:
Łukasz Grot – zawodnik byłego już klubu Szczecin Błyskawica, ubiegły rok zaczął jako przyjmujący. W połowie sezonu przeniósł się jednak na pozycję libero. W tym roku pozostaje w nowej roli i będzie odpowiadał za wsparcie linii przyjęcia.
Mateusz Tykfer – 19 – letni libero, z WKS Sobieski Arena Żagań.

Więcej informacji o pilskich siatkarzach, przygotowaniach do sezonu i rozgrywkach na bieżąco znajdziecie na stronie FB klubu: TUTAJ