Umowa na wsparcie finansowe dla KPS Stalpro Joker Powiat Pilski

Data: 03-09-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa na wsparcie finansowe dla KPS Stalpro Joker Powiat Pilski Powiat Pilski podpisał umowę z prezesem klubu KPS Stalpro Joker Powiat Pilski o wsparciu finansowym  nowej drużyny seniorskiej męskiej siatkówki. Klub będzie reprezentował barwy Powiatu Pilskiego w rozgrywkach II – ligowych, z ambicjami na I ligę. Klub przeniósł swoją siedzibę ze Szczecina do Piły, a zawodnicy trenować będą w nowej Powiatowej Hali Sportowej w Pile.
 
Podpisanie umowy miało miejsce 2 września w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola. Powiat Pilski reprezentowali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski. Drużynę Stalpro Joker Powiat Pilski reprezentował prezes klubu Jacek Biegasiewicz, którego firma jest również głównym sponsorem.  

- Stawiamy na odrodzenie sportu w Pile w tym męskiej siatkówki. Pamiętamy sukcesy Jokera Piła z 2005/2006, kiedy nasza drużyna grała w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.  Chcemy wrócić do tych najlepszych lat. Piła zasługuje na dobrą drużynę seniorską. Stworzyliśmy ku temu doskonałe warunki. Mamy Ogólnokształcące Liceum Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej, w którym uczą się młode talenty siatkarskie z całej Polski. Wielu z nich w przyszłości może zasilić taką drużynę. 1 września otworzyliśmy nowo wybudowaną halę sportowa przy Pola, w której uczniowie i zawodnicy mogą trenować i rozgrywać  mecze na najwyższym krajowym i międzynarodowym poziomie – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Podjąłem decyzję o przeniesieniu klubu do Piły z nadzieją na rozwój drużyny. Mamy ambicje, żeby powalczyć o I ligę, jest ona w naszym zasięgu. Są tu doskonałe warunki do treningów, mamy przyjazny klimat ze strony władz powiatu pilskiego – stwierdził prezes Stalpro Joker Powiat Pilski Jacek Biegasiewicz.

Drużynę poprowadzi były zawodnik Kadry Polski, Mistrz Europy i Wicemistrz Świata Daniel Pliński, trener Kadry Narodowej Mężczyzn do lat 21.

Przypominamy, że już dzisiaj, 3 września o godz. 17.00 wszyscy kibice siatkówki będą mogli zobaczyć KPS Stalpro Joker Powiat Pilski w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile, gdzie rusza dwudniowy Turniej Siatkarski o Puchar Starosty Pilskiego z udziałem Kadry Polski U-21 i drużyn pierwszoligowych. Zapraszamy, wstęp wolny.