Wieczorny Miting Biegowy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Data: 30-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wieczorny Miting Biegowy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei Na Stadionie Powiatowym w Pile odbył się Wieczorny Miting Lekkoatletyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego. To było sportowe, ale również rodzinne i wielopokoleniowe wydarzenie.

Na stadionie spotkali się byli zawodnicy KS Gwardia Piła i PLKS GWDA Piła, wielu przybyło z dziećmi. Do wieczornych biegów dołączyli również inni amatorzy biegania. Choć miting biegowy miał charakter towarzyski, to biegacze dali z siebie wszystko. Najpierw odbył się bieg dzieci na 400 m, potem dorosłych na 1000 m oraz sztafeta. Były puchary i medale.  

Zawodników dopingował m.in. Czesław Pachowicz, prezes PLKS Gwda Piła i radny Miasta Piły Zbigniew Pyziak,który przez całe lata zaangażowany był w organizację Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Obydwaj przyznali, że bywali tu z zawodnikami, zanim stadion został odbudowany.
- Dzisiaj to zupełnie inne miejsce. Warunki do uprawiania sportu młodzież ma rewelacyjne. Jestem pod ogromnym wrażeniem zmiany, jaka tu zaszła – powiedział Czesław Pachowicz, prezes KS Gwardia.   
- To satysfakcjonujące, że podczas takich sportowych wydarzeń uczestniczą w nich całe rodziny. Biegają byli zawodnicy czołowych klubów sportowych w Pile i ich dzieci. Odbudowując stadion, zależało nam, aby służył on kolejnym pokoleniom - przyznał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Zapisz się na newsletter