Szybowce, paralotnie i modele latające na stadionie przy Okrzei

Data: 28-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szybowce, paralotnie i modele latające na stadionie przy Okrzei W ramach obchodów 85. rocznicy utworzenia Szkoły Szybowcowej Ślizgowej nr 10 w Rzadkowie, na Stadionie Powiatowym  w Pile, w minioną niedzielę odbył się Piknik Szybowcowy.

- Piła i cały region ma duże szybownicze i lotnicze tradycje, a nasi modelarze odnoszą krajowe sukcesy. Warto te tradycje pielęgnować i promować – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Podczas pikniku mieszkańcy mieli okazję obejrzeć współczesne modele szybowców z Aeroklub Ziemi Pilskiej oraz replikę szybowca Wrona, na którym latali piloci ze szkoły w Rzadkowie. Nie zabrakło również sprzętu paralotniarskiego, a członkowie z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych zorganizowali pokazy modeli latających na uwięzi i zdalnie sterowanych. Prezes Klubu Ryszard Lewandowski zachęcał młodzież do modelarstwa, podobnie jak Michał Żmuda, dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej do sportu szybowniczego.

Prezentacja sprzętu lotniczego  budziła ogromne zainteresowanie. Zwłaszcza dzieci chętnie zasiadały w szybowcach i paralotniach, a rodzice robili im pamiątkowe zdjęcia. Dużą niespodzianką były lądowania paralotniarzy na głównej płycie boiska. Odbył się także Rodzinny Festiwal Latawców, nie zabrakło ciekawych animacji plastycznych i zabaw dla dzieci. Zobaczyć można było także ciekawe  wystawy fotograficzne „Ocalić od zapomnienia” – o historii szkoły szybowcowej w Rzadkowie i „Powiat Pilski z góry...” Roberta Judyckiego.

Ze sceny płynęła muzyka na żywo. W koncercie Odlotowych Coverów wystąpił zespół The Aliens i Beata Spychalska.  To była ciekawie spędzona niedziela na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile przez wiele rodzin w szybowniczym i piknikowym klimacie.   
 
Zapisz się na newsletter