Zmiana na stanowisku dyrektora SOSW w Pile

Data: 26-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmiana na stanowisku dyrektora SOSW w Pile Starosta Pilski Eligiusz Komarowski razem z Arkadiuszem Kubichem, Wicestarostą Pilskim i Markiem Kamińskim, Członkiem Zarządu Powiatu w Pile, złożyli serdeczne podziękowania Tomaszowi Łochowiczowi za oddaną pracę na stanowisku dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.  

Tomasz Łochowicz złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora, nadal jednak będzie pracował w SOSW w Pile, jako nauczyciel. Były dyrektor kierował Ośrodkiem od 2017 r. W tym czasie w placówce, którą prowadzi Powiat Pilski, poczyniono strategiczne inwestycje. We wrześniu 2018 r. otwarto tu nową salę sportową z pomieszczeniami do rehabilitacji oraz kompleksem boisk, na które wychowankowie czekali ponad 50 lat.

Zrealizowano również wiele innych projektów. Na przykład w 2021 r. urządzono 6 nowych pracowni, w tym 5 do nauki zawodów oraz pracownię matematyczną, wyposażoną w multimedialne pomoce dydaktyczne. Wymienione inwestycje, o łącznej wartości ok. 8,3 mln zł, podniosły jakość nauki i rehabilitacji dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a placówka stała się wizytówką szkolnictwa specjalnego w subregionie pilskim.

W związku z rezygnacją Tomasza Łochowicza ze stanowiska dyrektora SOSW w Pile, pełnienie tych  obowiązków starosta Eligiusz Komarowski powierzył Małgorzacie Bazelak, pracownikowi Ośrodka.
- Jestem pewien, że Pani Małgorzata Bazelak doskonale pokieruje tą placówką. To doświadczony pedagog z ponad 10-letnim stażem w szkolnictwie specjalnym – mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Gościem władz Powiatu Pilskiego była również Ariana Latzke, której Starosta Pilski powierzył obowiązki dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury ISKRA w Pile na kolejne 5 lat.
- Życzę wszystkim dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności – powiedział starosta.      
Zapisz się na newsletter