Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów na stadionie przy Okrzei

Data: 19-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

 Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów na stadionie przy Okrzei Tym razem na Stadionie Powiatowym w Pile na pikniku sportowo-rekreacyjnym gościliśmy seniorów z Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.  
Na stadion przyjechało ponad 160 członków Związku, z Piły, Szydłowa oraz z sąsiedniego powiatu wałeckiego.
- Z satysfakcją Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile wsparł to wydarzenie, zresztą nie pierwszy raz, bo takie spotkania odbywają się cyklicznie od lat, po raz pierwszy odbyło się jednak na naszym odbudowanym Stadionie Powiatowym – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

- Jest tu bardzo ładnie, jest przestrzeń, wygoda, wszystko, co nam potrzebne. Dziękujemy Panu Staroście, całemu Zarządowi Powiatu w Pile za wsparcie i przychylność. To dla nas bardzo ważne spotkania,  nasi członkowie nie siedzą w domach, spędzają czas aktywnie, integrują, zawiązują przyjaźnie – powiedziała Leokadia Figurniak, Przewodnicząca Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile.

Wsparcie seniorów jest dla nas bardzo ważne, co zresztą zaznaczył Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile i Przemysław Pochylski, radny Rady Powiatu w Pile, którzy odwiedzili uczestników pikniku.   
- Jako Zarząd Powiatu zawsze wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać emerytów. Jest to grupa społeczna która jest wyjątkowa i bliska naszemu sercu. Wiadomo, każdy z nas będzie kiedyś emerytem. A wspieranie aktywności fizycznej, rekreacji dzieci, młodzieży i seniorów wpisuje się w program Powiatu Pilskiego i jest dla nas bardzo ważne – podkreślił członek Zarządu Marek Kamiński.

- Działalność członków Oddziału Okręgowego PZERiI w Pile znalazła nasze uznanie. Na niejednej sesji Rady Powiatu podkreślana była pożyteczność Związku, doskonale prowadzonego przez przewodniczącą Leokadię Figurniak. I tak od ponad 4 lat wspieramy seniorów – dodał radny Przemysław Pochylski.   

Podczas pikniku odbyły się zawody sportowe, między innymi rzut lotką do tarczy i oczywiście tańce.  
Okręg pilski PZERiI w Pile skupia ok. 9 tys. członków, a swoim działaniem obejmuje powiaty północnej Wielkopolski oraz powiat wałecki (byłe województwo pilskie). Tylko pilski oddział liczy ok. 3 tys. członków, to zatem duża i ważna społeczność.  
Zapisz się na newsletter