Świetlica wiejska w Luchowie - kolejna inwestycja w gm. Łobżenica

Data: 12-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Świetlica wiejska w Luchowie - kolejna inwestycja w gm. Łobżenica Mieszkańcy Luchowa, w gminie Łobżenica mają do dyspozycji piękną nową świetlicę. To inwestycja gminna, której wartość wyniosła ponad 1 mln zł, ale władze Gminy Łobżenica skorzystały z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
Świetlica jest nowoczesna, ma dużą salę spotkań i pełne zaplecze z kuchnią, dwiema łazienkami i jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W rozbudowanym i  gruntownie wyremontowanym budynku znajduje się także garaż miejscowej OSP Luchowo.
W otwarciu świetlicy uczestniczył Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
- Świetlica wiejska to ważne miejsce spotkań wszystkich mieszkańców, także dzieci, miejsce integracji, rozwijania pasji i dobrej zabawy. Takie miejsca są bardzo potrzebne. Gratuluję włodarzom gminy realizacji tej inwestycji - powiedział starosta Eligiusz Komarowski.