Muzyka filmowa w klasycznym wykonaniu na Stadionie przy Okrzei

Data: 02-08-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Muzyka filmowa w klasycznym wykonaniu na Stadionie przy Okrzei  Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbył się koncert muzyki klasycznej "Pamiątka z Hollywood". Rozpoczął on Powiatowe Lato Koncertowe.
To było pierwsze takie wydarzenie, które odbyło się na odbudowanym obiekcie. Wystąpili artyści z Polish Soloists Sextet - zespół młodych i utalentowanych muzyków: Celina Kotz (skrzypce), Sebastian Czaja (skrzypce), Anna Krzyżak (altówka), Mateusz Doniec (altówka), Krystyna Wiśniewska (wiolonczela), Aneta Stefańska (wiolonczela)..

W pierwszej części koncertu artyści wykonali utwór Piotra Czajkowskiego „Souvenir de Florence", w drugiej - składankę znanych tematów muzyki filmowej, m.in. Ojca Chrzestnego, Gwiezdnych Wojen, czy Piratów z Karaibów. To była prawdziwa uczta dla melomanów, do tego nietypowa wspaniały nastrój pod chmurką, piękna gra świateł.

- Osobiście pierwszy raz miałem okazję posłuchać tych znanych motywów muzycznych w klasycznym wykonaniu, sądzę, że podobnie jak wielu mieszkańców, którzy przybyli na to wydarzenie. Gratuluję i dziękuję artystom za wspaniały koncert, dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
_________
Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Sebastian Czaja, młody skrzypek z Piły, dyrektor Polish Soloists.

- Po odbudowie Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile spełnia szerokie funkcje: sportowe, rekreacyjne i artystyczne również.  Uznałem zatem, że warto zorganizować tu również Letnią Scenę Klasyczną. Kiedy nasz wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych odbudowy tego miejsca w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zajął 2 miejsce, właśnie ta szeroka funkcjonalność stadionu miała ogromne znaczenie - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

Sobotni koncert po raz kolejny pokazał, że Stadion jest dla wszystkich, także dla osób, które mają pasję i chcą zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Już niebawem odbędą się tu kolejne ciekawe wydarzenia, również koncerty znanych zespołów. Szczegóły wkrótce.