Piknik sportowo-plażowy w Wolsku zorganizowany przez panie z KGW

Data: 20-07-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Piknik sportowo-plażowy w Wolsku zorganizowany przez panie z KGW W niewielkim Wolsku w gminie Miasteczko Krajeńskie odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Wirusa się nie boimy, bo dużo ćwiczymy”. Wydarzenie miało charakter pikniku sportowo-plażowego z atrakcjami dla całych rodzin, a zorganizowały je panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wolsku.

Konkursy sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, piaskowa plaża, parawany, animacje i zabawy dla najmłodszych, do tego wspaniałe potrawy, w większości przygotowane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i plażowa oprawa całego wydarzenia. To wszystko w pięknym otoczeniu przyrody Wolska, urokliwie położonego wśród morenowych wzgórz Doliny Noteci. Upał był znośny, bo wodę dla ochłody zapewnili druhowie z OSP Miasteczko Krajeńskie. Słowem organizacja i zabawa były na medal.  

- Brawo dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wolsku, które zorganizowały dla mieszkańców fantastyczną imprezę plenerową w „świetlicy pod chmurką”. Niezwykle miło jest uczestniczyć w tak miłych i pożytecznych wydarzeniach integrujących lokalną społeczność. Ale jeśli ma się pasję, to można góry przenosić... Panie z KGW napisały projekt, pozyskały środki, sponsorów i ręce do pracy. Gratulacje dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację i prowadzenie tego wydarzenia – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Wolsko liczy jedynie ok. 200 mieszkańców, a KGW działa dopiero od 2019 r., jego przewodniczącą jest Katarzyna Bochenek i jak widać Panie działają w nim bardzo aktywnie.
- Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom za wsparcie. Udało nam się nawet stworzyć mini plażę, na którą zwieziono 25 ton piasku. Ona już w tym miejscu zostanie – mówi Katarzyna Bochenek.  

Piasek zwiózł za darmo lokalny biznesmen, animacje dla dzieci zapewniła profesjonalna firma, a wydarzenie wsparł Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile. Każda pomoc była na wagę złota.
Zapisz się na newsletter