Finał Esport Mechan Lan zorganizowany przez uczniów "Mechanika"

Data: 09-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał Esport Mechan Lan zorganizowany przez uczniów "Mechanika" Zakończył się ogólnopolski turniej esportowy – Esport Mechan Lan w grze Counter-Strike: Global Offensive, organizowany w całości przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

W rozgrywkach finałowych, które odbyły się w dniach od 31 do 4 czerwca wzięło udział 8 zespołów.
Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który ufundował nagrodę za zajęcie I miejsca.  
- To ważne wydarzenie organizowane przez grupę uczniów ZST w Pile, które jest dla nich dużym wyzwaniem. Turniej ma już swoją historię i z roku na rok się rozwija. Gratuluję - mówi starosta.

Poza emocjami rywalizacji, które towarzyszą turniejowi warto docenić umiejętności uczniów przy organizacji turnieju oraz doświadczenia, które nabywają: współpraca w grupie, odpowiedzialność za powierzone zadanie, kontakty ze sponsorami, mediami oraz drużynami, umiejętności w zakresie prowadzenia transmisji internetowych i wiele innych.

W tym roku odbyła się już VII edycja turnieju. W samych eliminacjach wzięły udział 32 drużyny (5 i 6 – osobowe). Z roku na rok rozgrywki rozbudowywane są o nowe funkcje, które podążają za zmieniającymi się wymaganiami graczy jak i samej gry. Uczniów nie zraziła pandemia. Wszystko zorganizowali w formie rozgrywek online, prowadzili także transmisję z komentarzem na żywo.
Nagrodę Starosty Pilskiego za zjęcia I miejsca otrzymała drużyna Kopernik Konin.  
Zapisz się na newsletter