Powiat Złotowski dołączy do Partnerstwa dla Rozwoju Krajny

Data: 08-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Złotowski dołączy do Partnerstwa dla Rozwoju Krajny Odbył się konwent regionalny Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego i Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego oraz burmistrzów i wójtów – członków Partnerstwa dla Rozwoju Krajny, w którym uczestniczyli także przedstawiciele Związku Miast Polskich. Spotkanie odbyło się on-line, 28 maja 2021 r.

Głównymi tematami konwentu był rozwój obszaru Krajna, misje i cele strategiczne Partnerstwa.
- Jeszcze w czerwcu będziemy pracować nad koncepcją projektów, oczywiście przy udziale mieszkańców. Podjęliśmy także ważną decyzję o rozszerzeniu naszego Partnerstwa o kolejny samorząd jakim jest Powiat Złotowski. Jestem pewien, że samorząd Powiatu Złotowskiego dużo wniesie do naszego Partnerstwa - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Przypomnijmy: Partnerstwo dla Rozwoju Krajny zostało utworzone w ubiegłym roku. W jego skład weszło 7 samorządów - Powiat Pilski oraz gminy: Łobżenica, Wyrzysk, Wysoka i Białośliwie z powiatu pilskiego oraz gminy Lipka i Zakrzewo z powiatu złotowskiego. W tym roku dołączyła kolejna gmina Miasteczko Krajeńskie.

Projekt ma na celu dalszy rozwój powiatu pilskiego i gmin biorących udział w projekcie, dzięki wspólnym inicjatywom i inwestycjom, które podniosą komfort życia mieszkańców. Dzięki Partnerstwu można wspólnie sięgać po środki pomocowe, w tym unijne (brać udział w specjalnie dedykowanych konkursach) na realizację ważnych zadań: w turystyce, oświacie, rozbudowie infrastruktury drogowej, ochronie zdrowia, usługach społecznych. 

W ramach opracowywania strategii rozwoju społeczno-inwestycyjnego i konkretnych projektów inwestycyjnych odbyły się już warsztaty dla mieszkańców i wiele spotkań roboczych. Partnerstwo dla Rozwoju Krajny wspierają doradcy ze Związku Miast Polski, projekt bierze udział w programie „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Partnerstwo dla Rozwoju Krajny znalazło się w elitarnym gronie 38 Partnerstw w całym kraju.

W konwencie wzięli udział:
1. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski
2. Starosta Złotowski Ryszard Goławski
3. Wójt Białośliwia Krzysztof Rutkowski
4. Zastępca Burmistrza Łobżenicy Józef Lewandowski
5. Burmistrz Wysokiej Artur Kłysz
6. Wójt Miasteczka Krajeńskiego Krzysztof Jacek Oświecimski
7. Zastępca Burmistrza Wyrzyska Jacek Wiśniewski
8. Wójt Lipki Przemysław Kurdzieko.

Obecni byli również doradcy ze Związku Miast Polskich:
1. Justyna Pietrzykowska
2. Mirosław Mękarski
3. Grzegorz Godziek
Zapisz się na newsletter