Justyna Franieczek brązową medalistką Mistrzostw Europy!

Data: 07-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Justyna Franieczek brązową medalistką Mistrzostw Europy! Reprezentująca Powiat Pilski Justyna Franieczek zdobyła pierwszy w historii naszego regionu brązowy medal Mistrzostw Europy World Para Athletics.
Przygotowująca się do Igrzysk w Tokio zawodniczka Startu Skrzatusz była sensacją odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostw Europy. Justyna Franieczek nie ma jednak czasu na świętowanie tego ogromnego sukcesu ponieważ już w środę rozpoczynają się Mistrzostwa Świata, w których nasza reprezentantka będzie startowała na dystansie 100,200 i 400 m.

Justyna Franieczek od lat odnosi liczne sukcesy: m.in. w 2019 r. i w 2020 zdobywała tytuł Mistrzyni Polski na 400 m kat T20. W 2019 r. była również finalistką Mistrzostw Świata w Dubaju. W tym roku Justyna zdobyła również brązowy medal Mistrzostw Polskich w Biegach Narciarskich oraz podwójne Mistrzostwo Polski na 400 m w kategorii T 20.

- Gratuluję naszej znakomitej zawodniczce kolejnego sukcesu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski wspiera sekcję sportową osób niepełnosprawnych Start Skrzatusz działającą w ramach Stowarzyszenia Przyjazna Wieś. Dofinansował np. zakup narto-rolek oraz profesjonalnego sprzętu sportowego dla Start Skrzatusz. Wsparł również wyjazd Justyny na Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy.
Justyna Franieczek prowadzona jest przez tandem trenerski Romana Marciniaka i Kamila Całka.

W 2019 roku Zarząd Powiatu w Pile docenił sukcesy zdolnej zawodniczki, przyznając nominację do tytułu Lider Sukcesu. Trzymamy kciuki za kolejne starty.
Zapisz się na newsletter