Biegowy challenge na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile

Data: 04-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biegowy challenge na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile 4 mile (16 okrążeń po wewnętrznym torze bieżni), co 4 godziny przez 48 godzin - to wyzwanie, którego podjęli się członkowie nieformalnego stowarzyszenia Giro di Zawada, miłośnicy biegów długodystansowych: Marcin Gapiński, Jacek Sikorski, Tomasz Ciepły i Piotr Sikorski. 

W piątek, 4 czerwca o godzinie 16.00 rozpoczęli swój biegowy challenge na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, przygotowując się w ten sposób do ultramaratonów. 
- To dla nas nowe wyzwanie. Nie chodzi o dystans, bo będziemy robić przerwy, ale o fakt, że nie będzie normalnego snu - wyznał tuż przed startem Marcin Gapiński, miłośnik biegów długodystansowych.

Uczestnicy biegowego challenge'u to grupa przyjaciół. Na starcie wsparli ich znajomi, a do biegu dołączył m.in. Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile, również miłośnik biegania, który na koncie ma pokonany dystans ponad 60 km.
- Każdy może dołączyć, zapraszam mieszkańców. Biega tu się znakomicie. Tempo i dystans nie są ważne - zachęca radny Krzysztof Pabich.

Do kibicowania i wspólnego biegania zachęca także Jacek Sikorski, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Pile, od lat miłośnik biegów ultra, któremu na starcie kibicowali uczniowie. Biegowy challenge potrwa do niedzieli 6 czerwca.
- Stadion od ul. Podgórnej będzie cały czas otwarty, również w nocy. Zapraszam mieszkańców - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Biegi kończą się 6 czerwca o godz. 16.00. Przypominamy odbywają się co 4 godziny: w dzień: 8.00, 12.00. 16.00, 20.00. Potem o północy i 4.00 nad ranem.  Wydarzenie kończy się w niedzielę 6 czerwca. Ostatni bieg wyjątkowo o godz. 15.00, aby całość wydarzenia zamknąć do godz. 16.00.
Zapisz się na newsletter