Odsłonięcie obrazu Stanisława Staszica w siedzibie UTW w Pile

Data: 01-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Odsłonięcie obrazu Stanisława Staszica w siedzibie UTW w Pile W siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ul. Kilińskiego w Pile odbyła się uroczystość odsłonięcia obrazu  przedstawiającego Stanisława Staszica, patrona UTW w Pile.
Uroczystość odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, który jest także honorowym członkiem UTW w Pile i uczestniczył w spotkaniu. Gości witała Bogumiła Cybulska, prezes UTW w Pile.

Odsłonięty obraz Stanisława Staszica jest wyjątkowy. Podarowała go Krystyna Plucińska, członek UTW, która własnoręcznie używając „tony nici” wyszyła obraz techniką haftu krzyżykowego.
- Praca i efekt są godne najwyższego uznania – gratulował starosta.  

Uroczystość zainaugurowała działania członków Uniwersytetu na rzecz propagowania hasła: Być narodowi użytecznym (Stanisław Staszic) – Być seniorowi użytecznym (ZARZĄD UTW). Okazją jest obchodzona w tym roku 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie zainaugurowało cykl wykładów o Stanisławie Staszicu, najbliższy już 9 czerwca, który poprowadzi historyk dr Robert Kolasa, nauczyciel historii w I LO w Pile.   

Spotkanie było okazją do pokazania efektów modernizacji budynku dawnego kina Iskra, w którym mieści się siedziba UTW. Po budynku oprowadził starosta Eligiusz Komarowski.
- Obejrzeliśmy zupełnie odmienioną salę widowiskową, która przeszła generalny remont. Niebawem będzie to nowe miejsce do wspólnych spotkań - powiedział starosta.
Warto dodać, że w tym roku w październiku zaczynają się obchody 20 – lecia UTW w Pile.    
Zapisz się na newsletter