Dziękujemy strażakom za oddaną służbę dla mieszkańców

Data: 03-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziękujemy strażakom za oddaną służbę dla mieszkańców 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji wszystkim strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz druhom z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających w gminach powiatu pilskiego i dbających o bezpieczeństwo mieszkańców składamy najserdeczniejsze życzenia.
- Nie bez powodu strażacy cieszą się ogromnym zaufaniem społeczeństwa. Mieszkańcy zawsze mogą na nich liczyć w różnych sytuacjach. To prawdziwi profesjonaliści, a pilska jednostka Komendy Powiatowej PSP należy do jednych z najlepszych w Wielkopolsce. Druhowie z OSP na co dzień profesjonalnie wspierają ich w najtrudniejszych akcjach. Dzisiaj należą im się szczególne podziękowania – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - W imieniu mieszkańców dziękuję również st. bryg. Rafałowi Mrowińskiemu Komendantowi Powiatowemu PSP w Pile, słowa podziękowania kieruję również do druha Krzysztofa Fojta, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - dodaje starosta.  

Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców na co dzień wspiera strażaków, choćby dokładając się do zakupu potrzebnego sprzętu.
Na początku 2020 roku Starosta Eligiusz Komarowski wręczył pilskim strażakom kluczyki do nowego wozu rozpoznawczo-ratowniczego, do którego zakupu Powiat Pilski dołożył 120 tys. zł.  
W minionym roku Powiat Pilski również wsparł zakup trzech wozów gaśniczo-bojowych dla jednostek OSP w Miasteczku Krajeńskim, Białośliwiu i Gromadnie o łącznej kwocie blisko 90 tys. zł.     

W tym roku Powiat Pilski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskał 400 tys. zł dla Komendy Powiatowej PSP w Pile na dofinansowanie zakupu samochodu specjalistycznego. Nowy wóz jest niezbędny do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych oraz zapobiegania i usuwania skutków zdarzeń i ratownictwa drogowego na terenie całego Powiatu Pilskiego i regionu północnej Wielkopolski. Wesprze również działalność ratowniczą Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej.

W takim dniu warte przypomnienia są także wspólne akcje Powiatu Pilskiego ze strażakami mające podnieść bezpieczeństwo mieszkańców: pamiętne Pikniki Rodzinne na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, Nie dla Czadu w Galerii Kasztanowej, a dla młodzieży akcje edukacyjne o bezpieczeństwie nad wodą podczas wakacji.
- Dziękuję strażakom za poświęcenie, bohaterstwo i profesjonalizm. Niech Wasz patron św. Florian czuwa nad Wami zawsze i wszędzie – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
Zapisz się na newsletter