Nie żyje założyciel i trener UKS Sportowiec Piła

Data: 02-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nie żyje założyciel i trener UKS Sportowiec Piła Podczas wyścigu kolarskiego w Sobótce, zginął  dziś Piotr Nowacki, założyciel i trener UKS Sportowiec Piła.

Piotr Nowacki to znany w Pile i regionie pasjonat kolarstwa, trener i autorytet nie tylko dla młodych pasjonatów kolarstwa, ale i jednocześnie zawodnik startujący w kategorii Masters. Do tego łączył swoją pasję z pracą zawodową, prowadząc znany w Pile sklep rowerowy KOLARZ przy Alei Piastów.

- Służył zawsze dobrą, życzliwą i fachową radą. To właśnie on tworzył  UKS Sportowiec Piła. Wyrazy współczucia dla najbliższych i całej kolarskiej rodziny – napisał na swoim profilu starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Na zawsze w Naszej pamięci. Dziękujemy TRENERZE!!! – napisali zawodnicy na FB UKS Sportowiec Piła.

Do tragedii doszło podczas wyścigu amatorów Ślężański Mnich, będącego częścią cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

Piotr Nowacki miał 49 lat.

Na zdjęciu: Piotr Nowacki na najwyższym podium.