Zawodniczka Gwardii Piła pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Data: 02-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zawodniczka Gwardii Piła pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zawodniczka KS Gwardia Piła, Klaudia Adamek, wraz z koleżankami wywalczyła wczoraj awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w biegu 4x100, podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w Chorzowie. Polska drużyna w składzie: Paulina Guzowska, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska – w swojej serii eliminacyjnej zajęła drugie miejsce, uzyskując czas 43,64. W sumie Polki zdobyły trzecie miejsce, za Holenderkami i Francuzkami.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałyśmy na to ciężko. Wiedziałyśmy, na co nas stać, wierzyłyśmy w swoje możliwości. Trzeba było tylko dobrze podać pałeczkę i się udało – powiedziała Klaudia Adamek dla TVP Sport.

- Gratuluję Klaudii świetnego biegu, wspaniałego wyniku i awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Gratulacje należą się także jej trenerowi Romanowi Marciniakowi z KS Gwardia Piła. W marcu wręczyłem nagrody w dziedzinie sportu najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2020 roku. Wśród nagrodzonych była również Klaudia Adamek i jej trener – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Klaudia, powodzenia na Olimpiadzie! 
Zapisz się na newsletter