Najlepsi uczniowie ze Stypendium Starosty Pilskiego

Data: 30-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Najlepsi uczniowie ze Stypendium Starosty Pilskiego Tradycyjnie pod koniec roku szkolnego Starosta Pilski Eligiusz Komarowski przyznał stypendia dla uczniów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski za wyniki osiągnięte w nauce, sporcie i za sukcesy artystyczne.

W tym roku szkolnym  Starosta Pilski nagrodził 13 uczniów i razem z Markiem Kamińskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile, osobiście pogratulował im sukcesów.

- Mimo że rok szkolny 2020/2021 nie był dla Was łatwy potrafiliście zmobilizować się do ciężkiej pracy i osiągnąć sukces. Gratuluję wysokiej średniej ocen i zdobycia wysokich miejsc na olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Wśród Was są także znakomici sportowcy, którzy zdobyli liczne medale. Wszyscy możecie być z siebie dumni, podobnie jak Wasi rodzice i nauczyciele. Życzę Wam kolejnych sukcesów – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.
 
Uczniowie nagrodzeni Stypendiami Starosty Pilskiego:

Stypendia naukowe (średnia ocen powyżej 5,00):
Marcin Spychalski – Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile 
Jakub Kazała - Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile
Julia Gonet – I Liceum Ogólnokształcące w Pile
Olga Kwiatkowska – Zespół Szkół w Łobżenicy
Liliana Czarnecka – Zespół Szkół Budowlanych w Pile
Maria Michalska – Zespół Szkół Budowlanych w Pile
Kamil Suszek – Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Stypendia sportowe:
Wojciech Drygała –  I Liceum Ogólnokształcące w Pile – sukcesy w judo (I miejsce w Otwartym Pucharze Judo Seniorów, III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Judo, III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo)
Miłosz Zwierski – Zespół Szkół Technicznych w Pile – sukcesy w kolarstwie przełajowym (II miejsce Północna Liga XC klasyfikacja generalna mężczyźni open, II miejsce Mistrzostwa Wielkopolski Cross Country, I miejsce klasyfikacja generalna Stevens Cyclocross Cup, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym w kategorii U23 8 miejsce)
Martyna Wyroślak – Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile – sukcesy w lekkoatletyce (biegi na 3000 i 5000 m) ( I miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w biegu na 3000 m; I miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w biegu na 5000 m)
Konrad Jankowski – Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile (Mistrz Wlkp. Juniorów w PS w Pile, najlepszy środkowy Mistrzostw Wlkp. Juniorów 2021)
Marcel Szymański – Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile (I miejsce w Finale Wielkopolski Juniorów 2021, MPV w Finale Wielkopolski Juniorów 2021, 3 miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów 2021)

Stypendia artystyczne:
Agata Furtacz – Zespół Szkół Budowlanych w Pile – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
 
Zapisz się na newsletter