Powiat Pilski utworzy 2 punkty szczepień powszechnych w Pile

Data: 13-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski utworzy 2 punkty szczepień powszechnych w Pile Oferty Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego w Pile na utworzenia dwóch punktów szczepień powszechnych w Pile uzyskały najwyższe rekomendacje Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą to nowe i jedyne punkty szczepień masowych dla mieszkańców gmin wchodzących w skład powiatu pilskiego, w tym jego stolicy Piły.

Jeden punkt szczepień będzie zlokalizowany w samym centrum Piły na Stadionie Powiatowym przy Okrzei z możliwością działania części mobilnej na terenie pozostałych gmin powiatu. Wjazd do punktu planowany jest od strony ulicy Okrzei, (od parkingu przy markecie Lidl).
Punkt szczepień będzie znajdował się na stadionie, w tzw. części rekreacyjnej, podobnie jak parking dla osób oczekujących na szczepienie, wyjazd - od strony ulicy Podgórnej.

Drugi punkt będzie zlokalizowany na terenie budynku Powiatu Pilskiego, przy ulicy Rydygiera 23. To punkt, który będzie znajdował się niedaleko Szpitala Specjalistycznego w Pile. Miejsc parkingowych wokół, w tym przed szpitalem jest także bardzo dużo.

- Nasze oferty spełniają wszystkie wymagane przez NFZ standardy. Punkty będą miały dogodny dojazd i dużo miejsc parkingowych. Obsługiwać je będzie profesjonalna kadra. Nad ich zorganizowaniem pracujemy już od dłuższego czasu. Jako Powiat Pilski aktywnie uczestniczymy w walce z pandemią, a bezpieczne szczepienie mieszkańców, jest w niej niezwykle ważne – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Nowe punkty szczepień masowych utworzone przez Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile dostępne będą dla mieszkańców gmin wchodzących w skład Powiatu Pilskiego - od największej gminy Piła - po  najmniejszą Miasteczko Krajeńskie. Skorzystać będą mogły z nich również osoby przebywające na terenie powiatu pilskiego.

Zakłada się, że dziennie w jednym punkcie będzie można zaszczepić nawet 500 osób, tygodniowo 2500, w dwóch punktach łącznie 5 000 osób! 
 
Zapisz się na newsletter