Powiat Pilski wspiera sport - podpisanie kolejnych umów

Data: 06-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski wspiera sport - podpisanie kolejnych umów Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Wicestarosta Pilski Arkadiusz Kubich oraz Członek Zarządu Powiatu Marek Kamiński podpisali umowy z kolejnymi stowarzyszeniami dotyczące wsparcia finansowego szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizacji wydarzeń sportowych.

Na ten cel w tym roku Powiat Pilski zabezpieczył 440 tys. zł. Obecne umowy podpisywane są w ramach I rozstrzygniętego konkursu na 2021 r. W Starostwie gościli przedstawiciele kolejnych 13 stowarzyszeń.  

Umowy podpisali przedstawiciele:  
UKS „6” Piła – otrzyma 21 500 zł na szkolenie dzieci i młodzieży w judo.
KS Gwardia Piła – dotacja 17 000 zł na szkolenie dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce i judo.

Stowarzyszenie Biegów Ulicznych – otrzyma 10 000 zł na organizację  corocznego pilskiego półmaratonu.  
KS Unia Ujście – dotacja 7 000 zł na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej.

UKS Sportowiec Piła - otrzyma 8 000 zł na imprezy sportowe w kolarstwie oraz na szkolenie dzieci i młodzież.
Powiat Pilski w kwocie 8 500 zł wesprze także cykl zawodów wędkarskich, w tym również dla osób niepełnosprawnych, który zorganizuje Okręg Nadnotecki Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wsparcie Powiatu otrzymają również: SPS Volley, które zajmuje się szkoleniem dziewcząt w piłce siatkowej, UKS Iskra Piła – na szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie tańca sportowego, LZS Noteć Dziembowo -  na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej, UKS Akademia Piłkarska Reissa Piła, która zorganizuje w tym roku turniej piłkarski, Nadnotecki Związek Brydża Sportowego -  na organizację turniejów brydżowych, Klub Sportowy MIRON-Tenis - na deblowy turniej w tenisie ziemnym oraz Stowarzyszenie Eximdi - organizator ligi kartingowej oraz turniejów w bilard oraz snookera.

Niebawem podpisywanie kolejnych umów.
Zapisz się na newsletter