Z wizytą w firmie Polster w Pile

Data: 01-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z wizytą w firmie Polster w Pile W ramach nawiązania współpracy Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile z firmą Polster, producentem minibusów na podwoziach Mercedes-Benz Sprinter i Iveco Daily oraz ich zabudową na potrzeby klienta, Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Piotr Halama, dyrektor szkoły, odwiedzili tę uznaną na rynku pilską firmę.

Proces produkcyjny przedstawił Jacek Kuczyński, prezes firmy.   
- To imponujące przedsiębiorstwo otworzyło się na szkołę prowadzoną przez Powiat Pilski. Duże wrażenie zrobił na mnie zakład produkcyjny, który miałem okazję zwiedzić. Dziękuję za miłe przyjęcie – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Jeszcze w tym roku szkolnym w Zespole Szkół przy Teatralnej na potrzeby rynku pracy uruchomiony będzie nowy kierunek, na którym uczniowie będą kształcić się w zawodzie tapicera. To doskonała propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy niebawem będą decydować o wyborze szkoły średniej.       

Tapicer to jeden z podstawowych zawodów w przemyśle meblarskim, który w powiecie pilskim dobrze się rozwija i jest zapotrzebowanie na fachowców w tej branży. Zajmuje się obróbką tapicerską elementów mebli, foteli siedzeń, zarówno wyposażenia domowego, jak również środków transportu.

Współpraca w tym zakresie Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile z renomowaną firmą zapewni uczniom wysoki poziom kształcenia w tym zawodzie. Podpisanie umowy jest planowane jeszcze w maju.  
______________
Firma POLSTER została założona w 1990 roku. Działalność rozpoczęli od wykonywania tapicerki do autobusów. Dzisiaj głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja i zabudowa minibusów na podwoziach Mercedes-Benz Sprinter i Iveco Daily oraz autobusów, które mogą pomieścić do 24 osób. Produkowane są również pojazdy do przewozu mniejszej ilości osób w kategoriach: TAXI i VIP, a także pojazdy na specjalnie zamówienia, jak gastronomiczne, czy techniczne. W firmie rozpoczęto także produkcję pojazdów typu KAMPER.
 
Zapisz się na newsletter