5 lat Eligiusza Komarowskiego na stanowisku Starosty Pilskiego

Data: 31-03-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

5 lat Eligiusza Komarowskiego na stanowisku Starosty Pilskiego 31 marca 2021 roku mija 5 lat odkąd Rada Powiatu w Pile po raz pierwszy wybrała Eligiusza Komarowskiego na stanowisko Starosty Pilskiego. Ponownie uczyniła to 22 listopada 2018 roku.

Starosta Eligiusz Komarowski jest bezpartyjny, w 2018 r. został wybrany także radnym Rady Powiatu w Pile z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile.
-  To mieszkańcy są dla mnie inspiracją i motywują mnie do działania. Wspólnie ze wspierającymi mnie radnymi i Zarządem Powiatu w Pile zmieniamy nasz region na co dzień. Pracujemy, aby mieszkańcom żyło się lepiej, aby Powiat Pilski się rozwijał, był bezpieczny, nowoczesny, a zarazem przyjazny środowisku – mówi starosta Eligiusz Komarowski.   

W ciągu minionych pięciu lat Powiat Pilski mocno się zmienił, jest to okres jego dynamicznego rozwoju. Nadrobiono m.in. zaległości w ochronie zdrowia. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile w praktyce od nowa wybudowano trzy oddziały: Nefrologii, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Chemioterapii. W Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku uruchomiono nowy Oddział Rehabilitacyjny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Do obu placówek zakupiono nowe karetki i nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Wybudowano nowe boiska przy szkołach, hale sportowe - przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile oraz przy I LO przy Pola w Pile, odbudowano prawie 100 - letni Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, z którego mieszkańcy tak chętnie korzystają.
Wyremontowano budynek dawnego kina Iskra w Pile, aby przywrócić mu dawne funkcje i ponownie stał się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców.

Zmodernizowano ważne drogi powiatowe, m.in. Kruszki - Kijaszkowo, Kaczory - Śmiłowo, Piła - Zawada, Piła - Kalina, Piła - Plotki.
Dla osób starszych i niepełnosprawnych otwarto dwa nowe dzienne domy seniora w Pile i Róży Wielkiej.
Zmodernizowano szkoły średnie, wyposażono je w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, uruchomiono nowe kierunki nauczania, aby młodzież mogła realizować swoje naukowe pasje oraz zdobyć atrakcyjny zawód.
Powiat Pilski realizuje duże projekty edukacji ekologicznej, aby chronić środowisko naturalne i bogactwo otaczającej nas przyrody.

Wiele inwestycji i przedsięwzięć dla mieszkańców zostało zrealizowanych dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym w kwocie ponad 150 mln zł. Dla porównania w kadencji 2010 -2014 pozyskano środki na kwotę około 44 milionów złotych.
- Tempa nie zwalniamy – zapewnia starosta Eligiusz Komarowski.

Tak zmieniał się Powiat Pilski w ciągu minionych 5 lat. 
Zapisz się na newsletter