Umowy na dotacje Powiatu Pilskiego dla klubów sportowych

Data: 15-03-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowy na dotacje Powiatu Pilskiego dla klubów sportowych W Starostwie Powiatowym w Pile Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski podpisali pierwsze umowy na przekazanie dotacji dla dwóch klubów sportowych: KS Sporty Walki Piła i UKS SMS Joker Piła.

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile poprzez dotacje wspiera sport dzieci i młodzieży oraz  wydarzenia sportowe. Co roku Zarząd Powiatu w Pile przyznaje dotacje dla klubów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie m.in. piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki koszykowej, boksu, judo czy lekkiej atletyki, ale także dla stowarzyszeń organizujących wydarzenia sportowe.

W 2021 r. w budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel kwotę 440 000 zł. W ramach ogłoszonego i rozstrzygniętego I konkursu ofert Zarząd Powiatu przyznał 345 000 zł.

15 marca podpisano umowy z przedstawicielami dwóch klubów: KS Sporty Walki Piła – reprezentowanym przez prezesa Przemysława Leńca i UKS SMS Joker Piła – reprezentowanym przez prezesa Jacka Wysockiego i sekretarza klubu Tomasza Aszenberga. KS Sporty Walki Piła otrzymał wsparcie na szkolenie dzieci i młodzieży w boksie i kick-boxingu oraz na zorganizowanie strefowych eliminacji do Mistrzostw Polski w boksie. Na realizację tych dwóch zadań otrzymał łącznie 37 000 zł.

UKS SMS Joker Piła zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn otrzymał dotację w wysokości 35 000 zł.
To nasze utytułowane kluby: UKS SMS Joker Piła w lutym tego roku zdobył Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów. Zawodnicy Klubu to w większości uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. W. Pola w Pile.

Zawodnicy KS Sporty Walki Piła na co dzień trenują w budynku należącym do Powiatu Pilskiego, przy  alei Wojska Polskiego 49b w Pile. Odnoszą ogromne sukcesy. Przypomnijmy: Julianna Rutkowska w 2020 r. zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy, podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Boksie w Sofii. 

Trenują tu także: utytułowany Dawid Siek, który w listopadzie ub. r. br. zdobył pas zawodowego mistrza Polski w kickboxingu w formule low kick oraz Martyna Kaszczuk, która na Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie Wałcz 2020 zdobyła 3. miejsce i brązowy medal.
Zawodnikami klubu są również Piotr Woźniak ubiegłoroczny Mistrz Polski seniorów w K1 oraz Mikołaj Tobera, wielokrotny mistrz Polski w boksie, zarówno juniorów, jak seniorów.

- Najważniejsze, co mnie szczególnie cieszy, że nasze wsparcie przyczynia się do tych sukcesów. Jestem pewien, że dotacje, które przekazujemy będą dobrze wykorzystane – podsumował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Zapisz się na newsletter